Шановні колеги!
Протягом усіх років незалежності галузь інформаційно - комунікаційних технологій розвивалася в Україні хаотично.
Ми спостерігали чи не найбільше кадрових, адміністративних, законодавчих реформ, які не давали можливості галузі розвиватися.
Специфіка ринку інформаційних технологій полягає в тому, що він саморегульований, а державі необхідно створити для цього сприятливі умови.
докладніше

Діяльність Комітету

07 грудня 2018, 13:04 Комітет

План міжнародних заходів Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку на 2019 рік

 

План

 

міжнародних заходів Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку на 2019 рік

 

 

 

1.    Візит делегації Комітету до Європейського парламенту, Брюссель, Бельгія, березень-квітень 2019 рік.

Геополітичні пріоритети євроінтеграції України були визначені положеннями Угоди про асоціацію між Україною (ратифікованої Законом №1678-VII від 16.09.2014, OJ L 161, 29.5.2014, р. 3-2137), з однієї сторони, та Європейським Союзом, з іншої сторони. Відповідний курс на євроінтеграцію вимагає визначення позиції України як держави у галузевих та міжнародних структурах, до функцій яких віднесено регулювання на міжнародному рівні питань управління Інтернет, політик у сфері телекомунікацій, прав і свобод громадян у кіберпросторі тощо. У свою чергу це вимагає вивчення процедур та регламентів застосування електронного парламенту, а також гармонізації вітчизняного законодавства до норм ЄС

 

2.    Візит делегації Комітету до Конгресу та Сенату США, Вашингтон, США, травень-червень 2019 рік.

Україна потребує адекватної системи кібернетичної безпеки, що трансформується, де виклики національній безпеці все частіше набувають рис, відмінних від традиційних загроз. Питання захисту у кіберпросторі є невід’ємною складовою реалізації державної політики у сфері забезпечення національної безпеки. Поглиблення співробітництва України із США суттєво посилює спроможності нашої держави у протидії кіберзагрозам. Роль Сенату США є ключовим у прийнятті остаточного рішення по законопроекту про співпрацю із Україною у сфері кібербезпеки (H.R.1997 - Ukraine Cybersecurity Cooperation Act of 2017).

 

3.    Візит делегації Комітету до парламенту Республіки Корея, Сеул,  березень-квітень 2019 року.

Система Національної асамблеї Республіки Корея – одна з найкращих електронних систем в сьогоднішніх парламентах. Після впровадження «електронного парламенту» законодавчий орган Кореї практично перейшов на безпаперову технологію роботи. Глибока комп’ютеризація робочих місць депутатів до зволяє отримувати інформацію, законопроекти, працювати в базі даних парламенту. Контролюючи законодавчий процес таким чином, вони можуть вносити в електронному вигляді поправки та свої пропозиції до законопроектів. 

 

4.    Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства. 8-12 квітня 2019 року. Женева, Швейцарія. Організатор ООН

Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства — спонсорована ООН конференція з питань інформації, комунікацій та інформаційного суспільства в широкому сенсі. Одна з головних цілей саміту — подолання цифрового розриву, поширення доступу до Інтернету в країнах, що розвиваються, подолання глобальної цифрової нерівності, яка існує між багатими і бідними країнами, тендерними групами тощо.

Найбільша подія у сфері інформаційно-комунікаційних технологій і майданчик для діалогу впливових IT-експертів з усього світу.  Основна мета зустрічі - вироблення основних завдань у побудові відкритого для всіх інформаційного суспільства, в якому кожен міг би створювати інформацію і знання, мати до них доступ, користуватися і обмінюватися даними.

https://www.itu.int/net4/wsis/forum/2019/

 

5.    Конференція Інтернет корпорації з присвоєння імен та номерів, червень 2019 року, Маракеш, Марокко

Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, або ICANN — міжнародна некомерційна організація, створена у 1998 році за участю уряду США для регулювання питань, пов'язаних з доменними іменами, IP-адресами і іншими аспектами функціонування Інтернету. Щороку відбувається три зустрічі для обговорення важливих проблем управління Інтернетом за участю всіх зацікавлених сторін. В рамках конференції відбувається засідання Урядового дорадчого комітету Корпорації для погодження політики розвитку мережі на державному рівні.

https://meetings.icann.org

 

6.              Конференція з е-Урядування, травень 2019 року, Таллінн, Естонія. Організатор Європейська Комісія.

 

Талліннська конференція із електронного урядування проводиться щорічно з метою публічного обговорення тенденцій розвитку державний послуг за допомогою ІКТ технологій, вивчення впливу е-урядування на темпи економічного зростання та прозорість діяльності органів державної влади.

http://tallinnconference.ee/

 

 

7.                  Глобальний Форум із управління Інтернетом (IGF 2019), Листопад 2019 року. Організатор ООН

 

 IGF є відкритим, всеохоплюючим і прозорим форумом для діалогу з питань публічної політики, пов'язаної з ключовими елементами управління Інтернетом. Метою форуму є досягнення єдиного розуміння того, як максимально використовувати можливості Інтернет для вирішення сучасних проблем.

http://www.intgovforum.org/

 

8.              Європейський діалог з управління Інтернетом, 19-20 червень 2019, Гаага, Нідерланди. Організатор Європейська Комісія.

 

EuroDIG є регіональним форумом з управління Інтернетом для діалогу з питань публічної політики, пов'язаної з ключовими елементами управління Інтернетом. Метою заходу є пошук спільного розуміння щодо розвитку Інтернет у Європі, захисту прав людини в кібер-просторі та досягнення інтересів бізнесу та користувачів.

https://www.eurodig.org/

 

 

9. Європейський форум із кібербезпеки, вересень 2019 року, Краків, Польща

 

Кіберсек ЄУ – одна з основних регіональних публічних конференцій присвячених формуванню політик із кібербезпеки та питання розвитку кіберпростору в Європі.

http://cybersecforum.eu/