Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
10 жовтня 2013, 14:47

Комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій схвалив надання державних гарантій для космічної галузі

Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій розглянув на своєму засіданні 09.10.2013 року проект Закону про внесення змін до статті 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (щодо фінансового забезпечення реалізації міжнародних проектів «Циклон-4» та створення Національної системи супутникового зв’язку) (реєстр. № 3175 від 03.09.2013 р.).

Метою зазначеного законопроекту є фінансове забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України за Договором між Україною та Федеративною Республікою Бразилія про довгострокове співробітництво щодо використання ракети-носія «Циклон-4» на пусковому центрі Алкантара та за  Кредитним договором від 15 грудня 2009 року між Державним підприємством «Укркосмос» та Канадською експортною агенцією.  

Голова Комітету Валерій Омельченко зазначив, що створення Національної супутникової системи зв’язку  є одним із пріоритетів «Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2013-2017 роки», а прийняття законопроекту і впровадження його положень дозволить посилити позиції України як космічної держави, та сприятиме розвитку космічної галузі в цілому. Також народний депутат пояснив основні політичні та соціальні переваги для України, які стануть можливими завдяки прийняттю законопроекту.

«Цей законопроект дійсно дуже актуальний та важливий. Він несе соціальні та політичні переваги для нашої країни. Це дозволить створити і зберегти близько 10 тисяч робочих місць, призведе до розвитку виробничої та науково-технічної бази космічної галузі, надасть можливість здійснення запуску українських супутників у космос на пільгових умовах, а також підвищить міжнародний імідж України» - пояснив В. Омельченко

Враховуючи значне політичне й соціальне значення законопроекту, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу та в цілому.