Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
28 вересня 2017, 15:30 Комітет

Комітет розглянув проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік в частині фінансування галузі інформаційно-комунікаційних технологій

Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, розглянувши на засіданні Комітету 28 вересня 2017 року, поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік (реєстр. № 7000) відзначає, що законопроект не спрямований на забезпечення  у 2018 році розвитку цифрового суспільства в Україні, в тому числі і забезпечення досягнення необхідного рівня ефективності та результативності розвитку електронних комуікацій, інформаційної безпеки, просування ідей реформування державного управління та децентралізації, як це передбачено розділом 2.4 Коаліційної угоди Парламенту VIII скликання, розділами 3 і 5 Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», схваленої Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015, розділом 2 Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Верховної Ради України від 11 грудня 2014 року № 26-VIII та іншими чинними нормативно-правовими актами. Проект Бюджету-2018 забезпечує лише достатнє фінансування для виживання галузі.

 В проекті Бюджету-2018 переважно спрямовуються кошти на  адміністрування та забезпечення функціонування єдиного веб-порталу електронного урядування, на розвиток єдиного веб-порталу електронного урядування, на адміністрування забезпечення функціонування інтегрованої системи електронної ідентифікації, на розвиток інтегрованої системи електронної ідентифікації, на розроблення нормативно-технічної документації щодо розвитку електронного урядування, на організацію науково-технічної експертизи завдань (проектів) Національної програми інформатизації, на впровадження систем електронного документообігу в центральних органах виконавчої влади з їх інтеграцією з системою електронної взаємодії органів виконавчої влади, на закупівлю комп’ютерної, принтерної та копіювальної техніки в центральних органах виконавчої влади, на створення та впровадження оновлених офіційних веб-сайтів центральних органів виконавчої влади адаптованих для користувачів з вадами зору та слуху, на закупівлю ліцензій прикладних та системних програмних продуктів для забезпечення легалізації програмного забезпечення в центральних органах виконавчої влади, на закупівлю послуг з проведення навчання та сертифікації ІТ-спеціалістів центральних органів виконавчої влади.

Виходячи із наведеного, Комітет ухвалив:

1.         Інформацію про проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік (реєстр. № 7000)  взяти до відома.

2.         Рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік (реєстр. № 7000) з урахуванням висловлених пропозицій та зауважень.

3.         Внести зміни у додатку 3 проекту Закону про Державний бюджет України на 2018 рік щодо розвитку галузі інформаційно-комунікаційних технологій.

4.         Рекомендувати Кабінету Міністрів України провести розрахунок потреби коштів для компенсації за надання телекомунікаційних послуг пільговим категоріям громадян для здійснення балансування відповідних видатків державного бюджету України.

5.         Комітет пропонує збільшити бюджетне фінансування (загальний фонд) інформатизації та зв’язку за рахунок запровадження в Україні нової технології четвертого покоління (4G). За результатами запланованого тендеру за ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України планується додатково залучити до Державного бюджету України майже 6,3 млрд.грн.