Шановні колеги!

Протягом усіх років незалежності галузь інформаційно-комунікаційних технологій розвивалася в Україні хаотично. Ми спостерігали чи не найбільше кадрових, адміністративних, законодавчих реформ, які не давали можливості галузі розвиватися. Специфіка ринку інформаційних технологій полягає в тому, що він саморегульований, а державі необхідно створити для цього сприятливі умови.


докладніше
17 квітня 10:10
18 квітня 2018 року о 14:30 Комітет з питань інформатизації та зв’язку проводитиме комітетські слухання на тему: «Запровадження цифровізаціїї у Верховній Раді України» (вул. Грушевського 5, конференц-зала). 18 квітня 2018 року о 14:30 Комітет з питань інформатизації та зв’язку проводитиме комітетські слухання на тему: «Запровадження цифровізаціїї у Верховній Раді України» (вул. Грушевського 5, конференц-зала). докладніше
13 грудня 14:33
14 грудня 2017 року о 09:30 відбудуться Комітетські слухання «Засади електронного урядування у виборчому процесі», які проходитимуть у приміщенні Комітетів Верховної Ради України кім. № 602 за адресою вул. Садова, 3а. докладніше
23 червня 15:19
Комітетські слухання на тему: «Актуальні питання впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління в Україні» відбудуться 27 червня 2017 року об. 11.00 докладніше

Діяльність Комітету

05 жовтня 2017, 14:10 Комітет

Верховна Рада України прийняла у повторному другому читанні Закон України «Про електронні довірчі послуги»


05 жовтня 2017 року Верховна Рада України прийняла у повторному другому читанні та в цілому Закон України «Про електронні довірчі послуги» реєстраційний № 4685.

Закон максимально наближений до законодавства Європейського союзу у сфері електронних довірчих послуг, що є великим кроком до інтеграції нашої цифрової економіки з економікою країн Європейського Союзу.

Серед новел закону:  прозорий порядок отримання статусу надавача електронних довірчих послуг, чітке розмежування повноважень органів влади, запровадження процедури незалежної оцінки відповідності для надавачів таких послуг, можливість використання ними у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

Законом передбачено перехідний період для існуючого бізнесу – «Прикінцевими та перехідними положеннями» законопроекту передбачається набрання чинності через рік з дня його опублікування.

Крім того, вже існуючі акредитовані центри сертифікації ключів автоматично вносяться центральним засвідчувальним органом до Довірчого списку, а електронні цифрові підписи та посилені сертифікати відкритого ключа використовуються до закінчення строку їх дії, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом, таким чином для існуючого бізнесу термін перехідного періоду буде становити три роки.