Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
05 жовтня 2017, 14:10 Комітет

Верховна Рада України прийняла у повторному другому читанні Закон України «Про електронні довірчі послуги»


05 жовтня 2017 року Верховна Рада України прийняла у повторному другому читанні та в цілому Закон України «Про електронні довірчі послуги» реєстраційний № 4685.

Закон максимально наближений до законодавства Європейського союзу у сфері електронних довірчих послуг, що є великим кроком до інтеграції нашої цифрової економіки з економікою країн Європейського Союзу.

Серед новел закону:  прозорий порядок отримання статусу надавача електронних довірчих послуг, чітке розмежування повноважень органів влади, запровадження процедури незалежної оцінки відповідності для надавачів таких послуг, можливість використання ними у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

Законом передбачено перехідний період для існуючого бізнесу – «Прикінцевими та перехідними положеннями» законопроекту передбачається набрання чинності через рік з дня його опублікування.

Крім того, вже існуючі акредитовані центри сертифікації ключів автоматично вносяться центральним засвідчувальним органом до Довірчого списку, а електронні цифрові підписи та посилені сертифікати відкритого ключа використовуються до закінчення строку їх дії, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом, таким чином для існуючого бізнесу термін перехідного періоду буде становити три роки.