Шановні колеги!
Протягом усіх років незалежності галузь інформаційно - комунікаційних технологій розвивалася в Україні хаотично.
Ми спостерігали чи не найбільше кадрових, адміністративних, законодавчих реформ, які не давали можливості галузі розвиватися.
Специфіка ринку інформаційних технологій полягає в тому, що він саморегульований, а державі необхідно створити для цього сприятливі умови.
докладніше

Діяльність Комітету

05 вересня 2018, 11:23 Комітет

Комітет розпочав роботу дев’ятої сесії парламенту розглядом проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» (реєстр. № 6688 від 12.07.2017р.)

 

Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку розглянув на своєму засіданні 04 вересня 2018 року проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» реєстр. № 6688, поданий 12.07.2017 року народними депутатами України Вінником І.Ю., Тимчуком Д.Б., Чорновол Т.М.

Метою законопроекту визначено розроблення і впровадження правових механізмів спрямованих на формування ефективної системи кібербезпеки

Державне агентство з питань електронного урядування України повідомило про відсутність пропозицій та зауважень до законопроекту.

Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України надала зауваження та висловила позицію, що зазначений законопроект потребує суттєвого доопрацювання та активного залучення громадськості до розв’язання порушеної проблеми.

Висновок Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі - НКРЗІ) до законопроекту містить позицію про доцільність його прийняття, за умови врахування наданих НКРЗІ зауважень та пропозицій. 

Міністерство оборони України зазначило, що законопроект підтримується із зауваженнями.

Генеральний штаб Збройних Сил України також надав свої пропозиції щодо вдосконалення редакції законопроекту.

До Комітету звернулися профільні асоціації галузі інформаційно-телекомунікаційних технологій, які висловили категоричну незгоду з поданою редакцією законопроекту та наголосили на тому, що при підготовці законопроекту були повністю проігноровані пропозиції експертного середовища, законопроектом неможливо досягти задекларованих цілей, а його прийняття спричинить грубе порушення норм міжнародного права.


Комітет звертає увагу, що законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про основи національної безпеки України», який втратив чинність на підставі Закону України «Про національну безпеку України», який набрав чинності 08.07.2018 р. у зв’язку з чим, законопроект не може бути прийнятий за основу.

Також, після реєстрації законопроекту реєстр. № 6688 Верховною Радою України 05.10.2017 р. був прийнятий Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» який визначає правові та організаційні основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, основні цілі, напрями та принципи державної політики у сфері кібербезпеки, повноваження державних органів, підприємств, установ, організацій, осіб та громадян у цій сфері, основні засади координації їхньої діяльності із забезпечення кібербезпеки.

Таким чином, оскільки законопроект реєстр. № 6688 був розроблений до прийняття Закону України  «Про національну безпеку України» та  Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», та, відповідно, не враховує норм зазначених законів, він має бути узгоджений з ними.

 

Враховуючи зазначене, Комітет ухвалив:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України повернути на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» реєстр. № 6688, поданий 12.07.2017 року народними депутатами України Вінником І.Ю., Тимчуком Д.Б., Чорновол Т.М.

2. Звернутися до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. відповідно до частини 4 статті 111 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» щодо надання виступу від Комітету при розгляді зазначеного питання на пленарному засіданні Верховної Ради України Голові Комітету Данченку О.І.

3. Направити висновок до Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.