Шановні колеги!
Протягом усіх років незалежності галузь інформаційно - комунікаційних технологій розвивалася в Україні хаотично.
Ми спостерігали чи не найбільше кадрових, адміністративних, законодавчих реформ, які не давали можливості галузі розвиватися.
Специфіка ринку інформаційних технологій полягає в тому, що він саморегульований, а державі необхідно створити для цього сприятливі умови.
докладніше

Діяльність Комітету

19 жовтня 2018, 13:10 Комітет

Комітет розглянув проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» реєстр. № 8462, поданий 08.06.2018 р. Кабінетом Міністрів України та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» реєстр. № 8462-1, поданий 26.06.2018 р. народним депутатом України Семенухою Р.С.

 

Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку розглянув на своєму засіданні 16 жовтня 2018 року проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» реєстр. № 8462, поданий 08.06.2018 р. Кабінетом Міністрів України та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» реєстр. № 8462-1, поданий 26.06.2018 р. народним депутатом України Семенухою Р.С.

Метою законопроектів визначено приведення законодавства України у відповідність із Законом України «Про електронні довірчі послуги».

При розгляді зазначених законопроектів Комітет відзначив, що за час який минув після їх розробки та реєстрації, Верховною Радою України було внесено зміни до низки законів України з використанням застарілих термінів, а саме терміну «електронний цифровий підпис». У зв’язку з цим доцільно привести термінологію таких законодавчих актів у відповідність до законодавства у сфері електронних довірчих послуг шляхом подання доопрацьованого законопроекту від народних депутатів – членів Комітету з питань інформатизації та зв’язку на підставі ч. 2 статті 110 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», використовуючи за основу законопроекти реєстр. № 8462 та реєстр. № 8462-1. Крім того, слід врахувати необхідність приведення законодавства у сфері державного нагляду (контролю) щодо особливостей державного нагляду (контролю) у сфері електронних довірчих послуг.

Враховуючи зазначене, за результатами обговорення Комітет ухвалив внести доопрацьований народними депутатами України – членами Комітету з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» на основі законопроектів реєстр. №№ 8462, 8462-1 та рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу.