Головна > Текстові публікації > Законопроекти винесені на обговорення

Шановні колеги!

Протягом усіх років незалежності галузь інформаційно-комунікаційних технологій розвивалася в Україні хаотично. Ми спостерігали чи не найбільше кадрових, адміністративних, законодавчих реформ, які не давали можливості галузі розвиватися. Специфіка ринку інформаційних технологій полягає в тому, що він саморегульований, а державі необхідно створити для цього сприятливі умови.


докладніше
13 грудня 14:33
14 грудня 2017 року о 09:30 відбудуться Комітетські слухання «Засади електронного урядування у виборчому процесі», які проходитимуть у приміщенні Комітетів Верховної Ради України кім. № 602 за адресою вул. Садова, 3а. докладніше
23 червня 15:19
Комітетські слухання на тему: «Актуальні питання впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління в Україні» відбудуться 27 червня 2017 року об. 11.00 докладніше
30 травня 15:49
Відкритий лист Комітету профільним асоціаціям щодо застосування норм Закону про доступ до інфраструктури докладніше

Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Законопроекти винесені на обговорення

15 червня 2016, 15:40 Комітет

За ініціативою народного депутата України Олександра Данченка, в рамках реалізації Стратегії розвитку «Європа 2020: Стратегія розумного, стійкого і всеосяжного зростання», Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», запропонованої Стратегії реформування галузі інформаційно-комунікаційних технологій, розміщено для обговорення проект Закону про радіочастотний ресурс України

 

Шановні колеги!

 

Сфера діяльності електронних комунікацій разюче змінює наше життя та є потужною рушійною силою його перетворення та силою зростання економіки держави.

Розвиток електронних комунікацій відіграє провідну роль в розвитку інновацій, стимулюванні ділової активності, сприяючи підвищенню рівня добробуту людей.

У березні 2010 року Європейська комісія схвалила Стратегію розвитку «Європа 2020: Стратегія розумного, стійкого і всеосяжного зростання». Одна з ініціатив зазначеної Стратегії «Цифровий порядок денний для Європи» передбачає отримання соціальних благ шляхом створення Спільного Цифрового розвитку Європейського Союзу, заснованого на високошвидкісному Інтернеті та широкому застосуванні комп’ютерних технологій, зростання економіки, що ґрунтується на знаннях та інноваціях.

Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020» схвалена Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015, визначає вектор розвитку, як сталий розвиток держави, проведення структурних реформ, створення держави з сильною економікою та з передовими інноваціями, створення сприятливих умов для ведення господарської діяльності та, як наслідок підвищення стандартів життя. 

Здійснення зазначеними Стратегіями реформ передбачає реформу телекомунікаційної інфраструктури. Якісні (кількісні) зміни в інфраструктурі сфери телекомунікацій характеризують зміни рівнів проникнення фіксованого телефонного, рухомого (мобільного) зв’язку та широкосмугового доступу до Інтернет, цифрових технологій.

З метою реалізації зазначених реформ мною запропоновано Стратегію реформування галузі інформаційно-комунікаційних технологій, що передбачає функціональні, адміністративні та законодавчі реформи.

 З метою реалізації законодавчої реформи в галузі запропоновано законопроекти: про електронні комунікації; про основні засади забезпечення кібербезпеки; про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж.

Сьогодні  пропоную до обговорення законопроект, що стосується перегляду принципів та умов використання радіочастотного ресурсу України. Прийняття даного законопроекту забезпечить створення сприятливих умов для впровадження новітніх радіотехнологій та надання споживачам сучасних послуг у сфері електронних комунікацій, удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України та імплементації європейського законодавства.

Пропозиції до законопроекту прошу надсилати протягом двох тижнів. По завершенню цього терміну буде проведено спільне обговорення з авторами пропозицій.

Контактна особа для надання пропозицій до законопроекту: Столярська Катерина Михайлівна, 255-36-29, 098 733-43-74, stolyarska@rada.gov.ua. 

 Текст законопректу

Народний депутат України,

Голова Комітету

з питань інформатизації та зв’язку                                   О. Данченко