09 квітня 2020, 09:58 Комітет

Над чим працюють депутати Комітету в дистанційному режимі: Сергій Штепа

 

Незважаючи на карантин, народні депутати нашого комітету активно працюють та займаються законотворчою діяльністю. Сьогодні мова буде йти про ініціативи Сергія Штепи – голови підкомітету електронного врядування.

Нещодавно Сергій Штепа, Михайло Крячко, Роман Соха та деякі інші депутати нашого комітету ініціювали законопроєкт №3157 щодо електронних депутатських звернень. Ідея полягає у тому, щоб передбачити в законі можливість надсилати звернення в електронній формі, а також вимагати від установ, підприємств, органів місцевого самоврядування надавати відповідь саме в електронній формі.

Як відомо, депутатські звернення надсилаються переважно в тих випадках, коли народні обранці реагують на скарги чи клопотання від виборців. Традиційною поштою звернення довго йдуть до адресатів, не менш довго надходять відповіді, що уповільнює реакцію на звернення громадян. Завдяки новому законопроєкту народні депутати матимуть змогу швидше вирішувати питання та проблеми виборців.

Також Сергій Штепа займається підготовкою законопроєкту «Про безперебійну роботу Верховної Ради України та комітетів Верховної Ради України в умовах пандемії, введення  надзвичайного чи воєнного станів». Він необхідний для того, щоб на законодавчому рівні створити умови для проведення засідань Верховної Ради в режимі відеоконференції у тих випадках, коли зібрати народних депутатів у будівлі на Грушевського неможливо через загрозу життю та здоровю. Цей законопроєкт грунтовно змінює засади роботи Верховної Ради та її регламенту, тому потребує досконалого опрацювання з боку багатьох комітетів. До речі, його поява саме в період пандемії коронавірусу є лише збігом обставин.

Окремо Сергій зазначає, що норми законопроєкту передбачають його застосовування лише дійсно у крайніх випадках. Сьогодні, наприклад, передумов для проведення пленарних засідань у режимі відеоконференції немає, навіть попри карантинні заходи по всій країні.