21 червня 2022, 09:40 Комітет

Комітет з питань цифрової трансформації повідомляє про кібербезпеку для громадян

          Війна росії проти України відбувається не тільки на землі, у повітрі й на воді. Вона точиться також в економічному, інформаційному та кіберпросторі.

Якщо боротися з агресором на полі бою повинна армія, розвивати економіку – уряд і влада, то питання кібербезпеки стосується безпосередньо кожного громадянина.

Голова підкомітету електронного врядування Комітету з питань цифрової трансформації Сергій Штепа інформує суспільство про кібербезпеку.

Народний депутат зазначає, що сьогодні Україна успішно відбиває кібератаки завдяки кваліфікованим кадрам і неймовірній підтримці з боку міжнародної кіберспільноти. Однак слід врахувати, що об’єктом кібератаки може стати кожен громадянин, тому варто дотримуватись принаймні базових правил кібербезпеки.

1.              Основний засіб, до якого вдаються рашистські хакери, – це розсилка листів із небезпечними вкладеннями, щоб «зламати» смартфони, планшети та комп’ютери. Секрет безпеки дуже простий: не відкривати листи від незнайомих адресатів, зокрема прикріплені до них файли. Сам текст листа, якщо не відкривати наведені в ньому посилання, не може заподіяти шкоди, а от вкладення до нього – може. Також не відкривайте підозрілі посилання у мессенджерах чи соціальних мережах.

2.              Дуже важливо встановити двофакторну аутентифікацію у соціальних мережах, месенджерах і всюди, де це можливо. Двофакторна аутентифікація – це коли сайт, месенджер чи соціальна мережа при вході ідентифікує вас як власника акаунта одразу декількома способами. Вхід за допомогою паролю – це перший з них. Другий спосіб передбачає, що на ваш номер телефону надійде додаткова смс з певним кодом. Ви маєте ввести цей код, щоб отримати доступ до свого акаунту.

Врахувавши ці прості рекомендації можна зменшите вірогідність того, що кіберзлочинці досягнуть свою мету, отримають доступ до особистих даних.

Статтю можна прочитати за посиланням.

Бережіть себе і не забувайте про кібербезпеку!