Шановні колеги!
Протягом усіх років незалежності галузь інформаційно - комунікаційних технологій розвивалася в Україні хаотично.
Ми спостерігали чи не найбільше кадрових, адміністративних, законодавчих реформ, які не давали можливості галузі розвиватися.
Специфіка ринку інформаційних технологій полягає в тому, що він саморегульований, а державі необхідно створити для цього сприятливі умови.
докладніше

Діяльність Комітету

24 лютого 2016, 15:25 Комітет

Комітет розглянув проекти Законів про електронні комунікації

 

Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку на своєму засіданні 19 лютого 2016 року розглянув проекти Законів України:

«Про електронні комунікації» (реєстр. № 3549 від 27.11.2015), внесений народними депутатами України Мороко Ю.М., Мірошниченком Ю.Р.;

«Про електронні комунікації» (реєстр. № 3549-1 від 11.12.2015), внесений народними депутатами України Данченком О.І., Матузко О.О., Козирем Б.Ю., Семенухою Р.С., Загорієм Г.В., Третьяковим О.Ю., Кубівим С.І., Шверком Г.А., Луценко І.С., Гринівим І.О., Вознюком Ю.В.;

«Про електронні комунікації» (реєстр. № 3549-2 від 11.12.2015), внесений народними депутатами України Лук’янчуком Р.В., Бабенком В.Б..

Зазначеними вище законопроектами пропонується нова редакція базового закону у сфері телекомунікацій, а саме: пропонується прийняти проект Закону України «Про електронні комунікації» на заміну Закону України «Про телекомунікації».

Основна ціль законопроекту № 3549 - приведення законодавства України у сфері телекомунікацій (електронних комунікацій) у відповідність до законодавства Європейського союзу з урахуванням певних національних особливостей. Законопроектом передбачається чітке розмежування функцій управління та регулювання у сфері електронних комунікацій.

Цілями та завданнями законопроекту № 3549-1 є встановлення засад діяльності у сфері електронних комунікацій, які відповідатимуть вимогам часу та євроінтеграційним процесам, для розвитку сфери електронних комунікацій в Україні.

Метою законопроекту № 3549-2 є здійснення ефективних змін нормативно-правового поля у сфері електронних комунікацій, посилення інституційної спроможності, повноважень та відповідальності державних органів формування та реалізації державної політики і регулювання в зазначеній сфері.

Народні депутати України – члени Комітету, розглянувши законопроекти, погодилися з викладеними у них положеннями, наголосили на важливості гармонізації законодавства України у регульованій сфері із законодавством Європейського Союзу та приведенні його у відповідність із вимогами Міжнародного союзу електрозв’язку.

Разом з тим, народні депутати – члени Комітету зазначили, що положення законопроектів потребують вдосконалення.

За результатами обговорення, враховуючи висновки Головного науково-експертного управління та зважаючи на актуальність та невідкладність питань, запропонованих до законодавчого врегулювання, Комітет ухвалив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про електронні комунікації (реєстр. № 3549-1 від 11.12.2015 р.), внесений народними депутатами України Данченком О.І., Матузко О.О., Козирем Б.Ю., Семенухою Р.С., Загорієм Г.В., Третьяковим О.Ю., Кубівим С.І., Шверком Г.А., Луценко І.С., Гринівим І.О., Вознюком Ю.В. за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.