Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
08 вересня 2016, 18:36 Комітет

Комітет розглянув проект Закону України про доступ до інфраструктури

Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку на своєму засіданні 7 вересня 2016 розглянув проект Закону України «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», (реєстр. № 4159).

Зазначеним вище законопроектом пропонується врегулювати на законодавчому рівні відносини, пов’язані з встановленням єдиних правових засад доступу та використання інфраструктури з метою розвитку телекомунікаційних мереж для задоволення потреб споживачів телекомунікаційних послуг та розвитку інформаційного суспільства в Україні. Також передбачається встановити повноваження державних органів, у тому числі стосовно розробки та затвердження методик визначення плати за доступ до відповідної інфраструктури, правил/порядків щодо доступу до відповідної інфраструктури, вимог до розташування технічних засобів телекомунікацій на елементах  відповідної інфраструктури; встановити види плати, що можуть застосовуватись під час забезпечення доступу до інфраструктури; визначити права та обов’язки юридичних та фізичних осіб, у власності (володінні) яких перебуває інфраструктура, у тому числі щодо забезпечення недискримінаційного доступу замовників з метою створення рівних умов використання елементів інфраструктури.

Народні депутати України – члени Комітету, розглянувши законопроект, наголосили на важливості норм та положень запропонованих у законопроекті. Разом з тим, народні депутати – члени Комітету зазначили, що положення законопроекту потребують вдосконалення.

За результатами обговорення, враховуючи усі Висновки, зауваження та пропозиції і зважаючи на актуальність та невідкладність питань, запропонованих до законодавчого врегулювання, Комітет ухвалив  рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», (реєстр. № 4159) за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.