Діяльність Комітету

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
19 червня 2017, 13:03 Комітет

Підписано Меморандум про взаємодію та співпрацю між Комітетом, Дніпропетровською ОДА, територіальними підрозділами ВОВВ, та представниками галузі ІКТ

  

Комітет з питань інформатизації та зв’язку спільно із Дніпропетровською ОДА, територіальними підрозділами ВОВВ, і представниками галузі ІКТ обговорили питання крадіжок та пошкодження телекомунікаційного обладнання, як потенційної загрози для національної безпеки 16 червня 2017 року.

Необхідність проведення обговорення такої проблематики зумовлена високою кількістю злочинів, що вчиняються в нашій країні, і особливо у Дніпропетровській області, пов’язаних з крадіжкою та пошкодженням телекомунікаційного обладнання, кабельних, радіорелейних ліній зв’язку, порушенням цілісності колодязів кабельної каналізації електрозв’язку з метою проникнення в них.

Згідно інформації наданої українською асоціацією операторів зв’язку «Телас» у 2016 році на Дніпропетровську область припадало 40% усіх випадків крадіжок та пошкоджень засобів телекомунікацій, а в першому кварталі 2017 року на Дніпропетровську область припало вже 57% випадків від загального їх числа по країні.

Динаміка подібного роду крадіжок вказує на стійку тенденцію до зростання. Якщо у 2015 році було зафіксовано15000 випадків, то у 2016 році таких випадків зафіксовано вже 26500. За інформацією операторів телекомунікацій витрати на відновлення роботи мереж у 2016 році подвоїлися у порівнянні з 2015 роком і сягнули 400 млн. грн.

Однією с основних проблем, які спричинили таку ситуацію стала фактична безкарність злочинців, оскільки у переважній кількості випадків скоєні злочини кваліфікуються за ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України, що є нонсенсом, оскільки переважна кількість крадіжок відбувається групою осіб та з проникненням до приміщень чи сховищ, де встановлені засоби телекомунікацій.

Внаслідок такої помилкової кваліфікації навіть у тому невеликому відсотку кримінальних справ, що доходять до судового розгляду злочинці отримують покарання у вигляді штрафу (850 грн.). Безсумнівно, що таке покарання не зіставне з соціальною небезпекою подібних злочинів та розміром нанесених збитків, і не виконує свою превентивну функцію.

Слід відзначити, що зростання кількості крадіжок засобів телекомунікацій може загрожувати сталому функціонуванню телекомунікаційних мереж, що є питанням національної безпеки та входить до компетенції Служби безпеки України.

Таким чином масштаб, якого набула загроза крадіжок чи пошкоджень телекомунікаційним мереж вказує на нагальну необхідність вжиття негайних скоординованих заходів з боку органів державної влади. В першу чергу, це підвищення уваги до розслідування таких злочинів з боку правоохоронних органів та належної кваліфікації таких злочинів.

За ризультатом зустрічі між Комітетом, Дніпропетровською ОДА, територіальними підрозділами ВОВВ, та представниками галузі ІКТ 16 червня 2017 року було підписано Меморандум про взаємодію та співпрацю.