Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
19 грудня 2019, 13:55 Комітет

18 грудня відбулося заключне засідання Комітету цифрової трансформації в 2019 році

18 грудня відбулося заключне засідання Комітету в 2019 році, під час якого розглянули чотири законопроєкти. Хоча з них Комітет не визначено головним, всі вони відіграють важливу роль у прискоренні діджиталізації країни.

1) Законопроєкт №2492 про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми законодавчого процесу. Комітет рекомендував Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу даний проєкт Закону. Він визначає термін «письмова форма документу» та створює електронну базу документів і встановлює гарантії вільного доступу громадян до неї. Прийняття законопроєкту впровадить механізм електронного документообігу в Верховній Раді України, що забезпечить безперебійний та ефективний законотворчий процес.

2) Законопроєкт №2482 про Митний тариф України оновлює існуючий закон та сприяє його гармонізації з нормами міжнародного права. Реалізація цього проєкту Закону не впливає на бюджет і ставки мита, а носить технічний характер та забезпечує прозорі, прості й передбачувані правила митного контролю. Комітет рекомедував Верховній Раді України прийняти за основу цей проєкт Закону.

3) Законопроєкт №2478 вносить зміни до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз. Прийняття акта дозволить удосконалити чинні візові процедури, спростити ідентифікацію осіб при їх в’їзді на територію України та виїзді з неї, краще контролювати міграційні потоки та посилити боротьбу проти використання підроблених документів в Україні. Комітет рекомендував Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу цей нормативний акт.

4) Законопроєкт №2453 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг» Комітет рекомендував повернути авторам на доопрацювання. Серед цілей законопроєкту – спрощення ведення бізнесу в Україні та стимулювання переходу на безготівкові розрахунки. Позитивні складові проєкту закону включають зменшення штрафів для малого та середнього бізнесу й автоматизацію звітності. Проте є і деякі проблемні питання щодо передачі інформації про безготівкові розрахунки до ДФС, а також не врегульоване питання видачі чеків при здійсненні розрахунків.

Після розгляду законопроєктів Комітет затвердив План міжнародних заходів на 2020 рік та Розклад засідань на січень 2020 року.