Діяльність Комітету

06 лютого 2020, 17:37 Комітет

Ключові моменти засідання Комітету цифрової трансформації 5 лютого

 

Під час засідання 5 лютого 2020 року Комітет розглянув п’ять законопроєктів:

1) № 2596 щодо функціонування магазинів безмитної торгівлі, який дозволить впровадити Duty Free зони в залах прильоту до України. Завдяки цьому подорожуючим не доведеться заздалегідь купувати необхідні товари при виїзді за кордон або в магазинах безмитної торгівлі на території інших держав.

2) № 2043 про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, який сприятиме гармонізації з європейським законодавством.

3) № 2654 щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж, який підвищить рівень безпеки держави, забезпечить стабільне функціонування органів державної влади та захистить власність операторів і провайдерів телекомунікацій.

4) № 2679 щодо оптимізації мережі та функціонування ЦНАПів, який відіграє ключову роль у розвитку «Держави в смартфоні» та виводить на новий рівень надання адміністративних послуг.

5) № 2307 щодо розміщення інформації в електронному вигляді, завдяки якому нормативно-правові акти набиратимуть чинності після публікації на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади

України замість друку в газеті «Урядовий кур’єр». Це дуже важливий крок на шляху до електронного документообігу в країні.

 

Комітет підтримав усі ці законопроєкти та рекомендував Верховній Раді прийняти їх за основу. Законопроєкт №2043 вже прийнятий в першому читанні та готується до другого читання, а інші чотири – рекомендовані Комітетом до розгляду в першому читанні.

 

А ще ми зарєстрували у Верховній Раді законопроєкт про електронні комунікації. Зробили запит на експертні висновки Кабінету Міністрів України і плануємо розглянути його на третій сесії Верховної Ради ІХ скликання.