Діяльність Комітету

13 лютого 2020, 11:57 Комітет

Комітет цифрової трансформації сприяє захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті на законодавчому рівні

 

12 лютого у Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему «Зміни до законодавства щодо захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті».

До участі долучилися представники уряду, органів виконавчої влади, правоохоронних органів, профільних асоціацій та міжнародних організацій.

Учасники обговорили, як на законодавчому рівні вирішити проблему сексуального насильства над дітьми в Інтернеті, та як боротися з забороненим контентом в онлайн-мережі. Найгостріше стояли питання криміналізації злочинів у цій сфері та блокування ресурсів з забороненим контентом.

Заступник голови Комітету Єгор Чернєв наголосив на необхідності проведення освітньої та просвітницької діяльності у сфері кібергігієни з самого раннього віку. Адже важливо не лише боротися з цією проблемою, а й запобігати її виникненню.

Заступник голови Комітету Олександр Федієнко висловив свою думку щодо блокування ресурсів: якщо ми розпочнемо блокувати, то Інтернет перестане бути вільним. Він підкреслив, що без навчання цифровим навичкам жодне блокування не принесе результату.

Також було цікаво ознайомитися з практикою протидії цій проблемі в інших країнах.

В результаті дискусії дійшли згоди щодо необхідності реалізації наступних заходів:

ініціювати та підтримати внесення необхідних змін до Кримінального кодексу України;

запровадити кримінальну відповідальність за злочини, пов’язані з сексуальним насильством над дітьми в Інтернеті;

об’єднати зусилля щодо запобігання та протидії цій проблемі в Україні;

заохотити громадянське суспільство, експертів ЗМІ та міжнародних партнерів України надавати підтримку Уряду та Верховній Раді України в розробці законодавства та політики, яка сприяє захисту дітей в онлайн вимірі.

Організатори – Комітет з питань цифрової трансформації спільно з Міністерством цифрової трансформації та Уповноваженим Президента України з прав дитини.