Діяльність Комітету

07 травня 2020, 09:55 Комітет

Ключові моменти засідання Комітету цифрової трансформації 6 травня в режимі відеоконференції

6 травня Комітет цифрової трансформації провів засідання в режимі відеоконференції. Члени Комітету розглянули 5 законопроєктів, 4 з яких підтримали та рекомендували Верховній Раді прийняти за основу:

– № 2634 щодо оподаткування податком на додану вартість електронних послуг, що постачаються нерезидентами фізичним особам, місце постачання яких розташовано на митній території України. Його прийняття забезпечить справедливі умови оподаткування для національних та міжнародних компаній нерезидентів, які надають електронні послуги на території України.

№ 3409 щодо підтримки операцій операторів, провайдерів телекомунікацій з надання телекомунікаційних послуг безоплатно у період дії карантину. Законопроєкт дозволить підтримати операторів та провайдерів, які в період карантину безоплатно надають телекомунікаційні послуги, та захистити їх від можливих збитків.

№ 2752 щодо обов'язкового оприлюднення повідомлень про факти порушення бюджетного законодавства. Комітет підтримує розширення норм щодо обміну інформацією засобами електронного документообігу та розміщення інформації на сайті. Також члени Комітету висловили зауваження про необхідність дотримання вимог законодавства про захист персональних даних та таємницю слідства при оприлюдненні листування між Рахунковою палатою та правоохоронними органами.

– № 3410 щодо розташування технічних засобів телекомунікацій, який врегульовує доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, що перебуває в державній та комунальній власності. Прийняття нормативного акта сприятиме розгортанню телекомунікаційних мереж, а також прискорить діджиталізацію країни та реалізацію «Держави у смартфоні».

Також рекомендували Верховній Раді відхилити законопроєкт № 2792 щодо заборони використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до Інтернету, та не створення перешкод для отримання освіти іншими здобувачами освіти.

Законопроєкт забороняє усім учасникам навчально-виховного процесу користуватися мобільними телефонами та іншими пристроями з підключенням до Інтернету під час проведення навчальних занять. Рекомендували Верховній Раді відхилити проєкт закону, оскільки він порушує права споживачів на отримання якісних загальнодоступних телеком-послуг. Запропоновані зміни також позбавляють дітей можливості в разі необхідності зв'язуватися з інформаційно-довідковими службами соціального спрямування.