Діяльність Комітету

03 вересня 2020, 10:16 Комітет

Комітет провів перше засідання четвертої сесії Верховної Ради ІХ скликання

2 вересня Комітет з питань цифрової трансформації провів перше засідання четвертої сесії Верховної Ради ІХ скликання. В режимі відеоконференції в засіданні прийняли участь представники МЗС, МВС та Мінсоцполітики.

Народні депутати - члени Комітету розглянули та рекомендували Верховній Раді прийняти за основу 4 законопроєкти:

– № 3630 щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз, який сприятиме удосконаленню чинних візових процедур;

– № 3911 щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян;

– № 3555 щодо отримання інформації про осіб, які перетинали державний кордон України. Члени Комітету наголосили на тому, що інформація повинна надаватися за чітко визначеними критеріями без порушень персональних даних громадян;

– № 3897 щодо розмежування підслідності злочинів, вчинених у телеком-сфері. Прийняття законопроєкту надасть можливість зміцнити гарантії захисту інтересів суспільства і держави, сприятиме посиленню рівня захищеності об’єктів критичної інформаційної інфраструктури та державних інформаційних ресурсів від кіберзагроз та кібератак.

Два останні проєкти Законів рекомендували прийняти в першому читанні з урахуванням пропозицій та зауважень Комітету.

Також прийняли рішення направити запит до Кабміну щодо законопроєкту № 3979, який забезпечить функціонування Diia City в Україні та затвердили графік проведення засідань Комітету у вересні.