Діяльність Комітету

01 жовтня 2020, 15:00 Комітет

Підсумки засідання Комітету 30 вересня

30 вересня на засіданні Комітету з питань цифрової трансформації учасники обговорили питання, повязані з держбюджетом.

— Зокрема, розглянули законопроєкт №4000 про Державний бюджет України на 2021 рік, до обговорення якого режимі відеоконференції долучилися представники Мінфіну, Мінцифри, Держспецзвязку та НКРЗІ.

Перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб презентував проєкт бюджету на наступний рік, спрямований на цифровізацію держави. Так, ключовими напрямами використання бюджетних коштів визначені національна програма інформатизації (реалізація топових проєктів цифрової трансформації — таких як єдина державна електронна система у сфері будівництва, e-Social, e-Health, нова митниця та інші), розвиток широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості, електронне урядування (електронні послуги, взаємодія держреєстрів, Дія City, цифрова освіта, відкриті дані та багато інших) та розвиток мережі ЦНАПів.

На думку членів Комітету, чинний законопроєкт недостатньо враховує питання забезпечення цифрової трансформації в Україні. Тому рекомендували Верховній Раді прийняти його за основу з урахуванням змін, які передбачають фінансову підтримку низки додаткових напрямів цифровізації держави.

— Також рекомендували повернути на доопрацювання законопроєкт №4101, який пропонує підвищення ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України. Такі зміни не створюють сприятливих умов діяльності у сфері телекомунікацій, погіршують умови розвитку ринку та не вирішують питання ефективного використання обмеженого природного ресурсу — радіочастотного.

— Завершили засідання розглядом нового законопроєкту про доступ №4118. Направили до Кабінету Міністрів та Голови Верховної Ради запити щодо законопроєкту та його включення до порядку денного Верховної Ради четвертого скликання.