Діяльність Комітету

31 березня 2021, 14:13 Комітет

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила проект Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» ( реєстр. № 4355).

Цифрові паспорти буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Також схвалений законопроект визначає термінологію, зокрема застосування е-паспортів.

Законопроект забезпечить можливість використання електронних документів у мобільному застосунку на рівні із звичайними паспортами. Це перший крок до запровадження безпаперового режиму в Україні — коли державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо інформація вже є у реєстрах. Громадяни зможуть обирати, який паспорт використати. 

Україна - перша країна у світі, що запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Це не просто важлива подія в історії сучасної України. Це унікальний світовий кейс, яким можна і варто пишатися. Адже ми будуємо цифрову державу, у якій не буде місця бюрократії, чергам та корупції. Усі державні послуги можна буде отримати онлайн, а документи будуть доступними у смартфоні.

Цифровими документами у смартфоні користуються також у Польщі, Південній Кореї. Схожі проекти впроваджуються у Великобританії, Фінляндії, США. Громадяни Естонії  користуються цифровою ID-карткою, з якою можуть онлайн отримувати державні послуги, керувати банківськими рахунками, голосувати через інтернет. Однак саме Україна — перша держава світу, де цифрові паспорти у смартфоні юридично отримали таку саму силу, що й паперові та пластикові документи.