Оголошено результати глобального дослідження з питань ІТ- освіти
Опубліковано 23 липня 2013, о 13:255 липня 2013 року відбулася презентація глобального дослідження ефективності ІТ освіти, яке було проведене Асоціацією «ІТ України» за підтримки Комітету ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій.
Основною метою дослідження було визначення співвідношення між тими обсягами фахівців, які випускаються і тією часткою з них, яка за фактом працює в ІТ індустрії.
На базі первинної статистичної інформації Асоціацією було отримано узагальнені дані, які дозволили оцінити якість підготовки випускників ІТ - спеціальностей ВНЗ та подальше працевлаштування в ІТ-компаніях України. Дослідження проводилося у
Загалом було оброблено безпрецедентний обсяг записів реальних учасників ринку праці у сфері ІТ з понад 20 міст України, що становить чверть від загальної кількості осіб, системно зайнятих в українській ІТ-індустрії.
У дослідженні взяли участь найбільші компанії на ІТ - ринку України - EPAM, SoftServe, GlobalLogic, Luxoft, ISD, Miratech та інші.
В результаті дослідження був зроблений рейтинг ВНЗ за кількістю випускників, які працюють за спеціальністю. Виявилося, що найбільший внесок у підготовку дипломованих програмістів в Україні вносять 12 вищих навчальних закладів із Києва, Дніпропетровська, Харкова, Львова.
Рейтинг виглядає наступним чином: 71, 50% випускників НУ «Києво-Могилянської академії», 44,06% - НТУУ «КПІ», 43,06% - ЛНУ ім. Франка, 42,16% - КНУ ім. Тараса Шевченка та 41,47% - Дніпропетровський національний університет ім. Гончара.
Дослідження показало, що в розподілі ІТ - випускників ВНЗ за посадовим рівнем випереджають НТУУ «КПІ» та КНУ ім. Тараса Шевченка.
На думку Віктора Валєєва, директора Асоціації «Інформаційні технології України», первинні дані показують, що вітчизняні ВНЗ, які готують ІТ – фахівців, мають значний резерв з підготовки ІТ-фахівців для галузі програмного забезпечення навіть без збільшення обсягів випуску.
Поточна ситуація в ІТ - освіті становить реальну перешкоду для росту і розвитку галузі, тому дана проблема неодноразово опинялася в фокусі уваги Уряду - так, цього року було збільшено державне замовлення на фахівців даної галузі.
За словами голови Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченка, лише системний підхід до цього питання, постійна налагоджена співпраця, а також об’єднання освітньої сфери, держави та підприємств допоможе зробити дійсно потрібні та важливі кроки в розвитку інформаційного суспільства в Україні.
«І Уряд, і роботодавці, і освітяни розуміють: ринки праці та освітніх послуг потребують гармонізації — за кількістю і якістю підготовки фахівців. Важливість якісної підготовки ІТ-фахівців є ключовим питанням у забезпеченні розвитку ІТ - галузі. Саме нагальністю поліпшення змісту професійної освіти було зумовлене дослідження ефективності ІТ - освіти, без якого забезпечити подальший системний розвиток галузі практично неможливо» - зазначив парламентарій.