Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій сприятиме розвитку космічної галузі
Опубліковано 13 серпня 2013, о 11:181 серпня 2013 року в Києві на ДП "Київприлад" відбулося розширене засідання колегії Державного космічного агентства України, в якому прийняв участь Голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій, член ДКА Валерій Омельченко.
Під час засідання були підведені підсумки роботи космічної галузі України за І півріччя 2013 року та визначені завдання та етапи для подальшого розвитку цієї сфери.
Основними пріоритетними завданнями для подальшого розвитку галузі учасники колегії визнали будівництво ряду об'єктів для виконання робіт з утилізації та забезпечення виконання Плану заходів з розвитку космічної техніки на 2013 рік, в межах якого, зокрема, планується створення наземного комплексу управління супутником зв'язку "Либідь", а також ракети-носія "Зеніт2SБ80".
Окрім цього, продовжуватимуться роботи за програмами "Наземний старт", "Антарес", "Морський старт", "Вега", будуть забезпечені заходи щодо створення космічної системи ДЗЗ "Січ-2-1", та будуть виконані зобов'язання України щодо реалізації міжнародного космічного експерименту " Радіоастрон".
Голова ДКА Юрій Алексєєв запропонував негайно провести необхідні заходи на підприємствах космічної галузі для підвищення ефективності контролю якості за всіма технологічними операціями з розробки і виготовлення ракетно-космічної техніки, з метою мінімізації ймовірності її нештатної роботи в процесі експлуатації.
Виступаючи на колегії, народний депутат України Валерій Омельченко висловив готовність Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій до надання підтримки стосовно законодавчого забезпечення роботи космічної галузі. Також парламентарій акцентував увагу усіх присутніх на необхідності залучення молодих фахівців у сферу космічної діяльності та зробив пропозицію ініціювати аналіз чинних положень законодавства з порядку проходження виробничої практики студентами технічних вишів на підприємствах галузі з метою створення сприятливих умов