Необхідно
підтримати сім’ї героїв, які загинули за Україну під час виконання службових
обов’язків. Для цього потрібні комплексні законодавчі зміни – Комітет з питань
цифрової трансформації
Від початку повномасштабного військового вторгнення росії на територію нашої держави, Україна зазнає втрат не лише військовослужбовців, учасників добровольчих формувань і мирного населення, а й тих громадян, які втратили своє життя під час виконання посадових обов’язків. Серед них зокрема: державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, медичні працівники, освітяни, посадові особи та працівники органів правосуддя, працівники екстрених та комунальних служб, зв’язківці, священнослужителі тощо. Вказаний перелік громадян, на жаль, не є вичерпним.
Усім відомо, що постійний зв?язок, особливо в умовах війни, є надзвичайно важливим. Знаючи це окупанти руйнували і продовжують руйнувати електро- та інформаційно-телекомунікаційну інфраструктуру. В районах, де активно відбуваються бойові дії, ворог фізично знищує мобільний зв?язок й інтернет.
Зв’язківці з 24 лютого працювали та продовжують працювати, щоб наші громадяни постійно залишалась на зв’язку та мали доступ до інтернету. Технічні спеціалісти в надскладних умовах відновлювали і продовжують відновлювати зв'язок там, де були чи є пошкодження. Фахівці під постійними обстрілами намагались відновити і продовжують відновлювати зв'язкок там, де його нема.
Наразі постало питання законодавчого врегулювання механізму соціального захисту членів сімей осіб, які під час виконання своїх посадових обов’язків загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Тому, шановні зв’язківці, у разі наявності таких законодавчих ініціатив просимо надати їх до Комітету з питань цифрової трансформації для опрацювання та узагальнення невідкладно. Інформацію необхідно надіслати на електронну скриньку bursak@rada.gov.ua до 29 квітня 2022 року.