Діяльність Комітету

10 травня 2022, 15:46 Комітет

Результати засідання Комітету 10 травня 2022 року

 

Результати засідання Комітету 10 травня 2022 року

 

Сьогодні, 10 травня, відбулось засідання Комітету з питань цифрової трансформації (далі – Комітет). Під час засідання народними депутатами було розглянуто ряд законопроектів та ухвалено відповідні рішення.

Так, народні депутати розглянули проект Постанови про затвердження завдань Національної програми інформатизації на 2022-2024 роки, поданий Кабінетом Міністрів України.

Результатом реалізації Постанови стане затвердження завдань Національної програми інформатизації на 2022-2024 роки (далі – НПІ) та забезпечення реалізації завдань (проектів) інформатизації в органах державної влади, спрямованих на цифровий розвиток, розвиток електронного урядування, інформаційного суспільства, цифрових інновацій та технологій. Зі свого боку, це підвищить відкритість, прозорість та ефективність їх діяльності, сприятиме розбудові в Україні ефективної системи електронного урядування, впровадженню процесів автоматизації ведення загальнодержавних реєстрів, спрощенню механізму доступу громадян до отримання послуг і виконанню завдань Уряду.

Завдання НПІ складаються з розділів, які відповідають основним напрямам створення інформаційного суспільства в Україні та її інтеграції до світового інформаційного простору.

Заслухавши інформацію членів Комітету і всебічно обговоривши питання, члени Комітету висловили зауваження до проекту Постанови та додатку до нього, які необхідно врахувати при прийнятті. Також народні депутати взяли до уваги пропозиції Міністерства аграрної політики та продовольства України в частині доповнення переліку Завдань НПІ на 2022-2024 роки.

Тому Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти проект Постанови за основу і в цілому в редакції запропонованій Комітетом.

Крім того, члени Комітету розглянули інші законопроекти та рекомендують:

1.              Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування врахувати висловлені зауваження під час підготовки та розгляду законопроекту № 6477 про Національний реєстр викидів та перенесення.

Реалізація закону матиме позитивний вплив на ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави, розвиток регіонів, громадське здоров’я та довкілля.

2.              Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування врахувати висловлені зауваження під час підготовки до розгляду законопроекту № 5802 про внесення змін до Закону України «Про всеукраїнський референдум» щодо підписних електронних даних.

Законопроект спрямовано на надання Центральній виборчій комісії можливості виконати вимоги Закону України «Про всеукраїнський референдум» щодо перевірки підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.