Діяльність Комітету

12 травня 2022, 10:10 Комітет

Відновлюємо та продовжуємо розвивати цифрову галузь в Україні, – Комітет з питань цифрової трансформації

Відновлюємо та продовжуємо розвивати цифрову галузь в Україні, – Комітет з питань цифрової трансформації

Відбулось перше засідання робочої групи з питань діджиталізації при Національній раді з відновлення України від наслідків війни, в якому взяли участь представники Комітету.

Під час засідання було окреслено головні ініціативи щодо подальшої цифровізації України, зокрема мова йшла про пріоритетні реформи, прийняття та реалізація яких є необхідними у воєнний і післявоєнний періоди.

Україна, будучи технічно просунутою державою, поставила діджиталізацію серед головних своїх пріоритетів, тому в рамках робочої групи будуть напрацьовуватись відповідні проекти нормативно-правових актів, прийняття і реалізація яких є необхідними для ефективної роботи та відновлення України у воєнний і післявоєнний періоди.

Зазначаємо, що Комітет з питань цифрової трансформації в межах своїх повноважень докладе максимум зусиль задля подальшої цифровізації країни.

Наразі Комітет плідно працює над законодавчими ініціативами у сфері інформатизації для діяльності держави в умовах війни. Крім того, сфокусовано увагу на законопроектах щодо захисту персональних даних та забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації.

Водночас Комітетом опрацьовано та рекомендовано Верховній Раді України підтримати:

- законопроект про Національну програму інформатизації, яка забезпечить ефективний механізм взаємовідносин у сфері інформатизації країни;

- проект Постанови про затвердження завдань Національної програми інформатизації на 2022-2024 роки, яка забезпечить реалізацію завдань (проектів) інформатизації в органах державної влади, спрямованих на цифровий розвиток, розвиток електронного урядування, інформаційного суспільства, цифрових інновацій та технологій.

Ми прагнемо, щоб органи державної влади були відкритими, прозорими та ефективними у своїй діяльності. В Україні має бути розбудована ефективна система електронного урядування, впроваджені процеси автоматизації ведення загальнодержавних реєстрів і спрощення механізму доступу до них громадян.

Ми підтримуємо важливі новації стосовно діджиталізації та відкриті до пропозицій і цікавих ініціатив.

Реформуємо країну разом!

Слава Україні!