Діяльність Комітету

12 травня 2022, 14:30 Комітет

Верховна Рада України прийняла законопроект № 6173 за основу

Верховна Рада України прийняла законопроект № 6173 за основу

 

Сьогодні, 12 травня, Верховна Рада України більшістю голосів прийняла за основу проект Закону № 6173 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації».

Прийняття законопроекту пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу і максимально наблизить положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

Законопроект забезпечує безперервне обслуговування електронних підписів незалежно від припинення діяльності надавача таких підписів та надає можливості віддаленої ідентифікації особи онлайн без особистої присутності під час отримання кваліфікованого електронного підпису.

Законопроектом передбачається використання у якості електронного підпису наступних засобів електронної ідентифікації: електронний носій (CardID), мобільний електронний підпис (MobileID), банківська електронна ідентифікація (BankID), а також електронна ідентифікація за допомогою мобільного застосунку у смартфоні або планшеті (SmartID).

Відтак, близько 90 законів України буде приведено у відповідність до європейських норм.

Нагадаємо, що Комітет з питань цифрової трансформації на своєму засіданні 26 січня 2022 року рекомендував Верховній Раді України прийняти даний законопроект в першому читанні за основу.