Діяльність Комітету

13 червня 2022, 10:37 Комітет

Комітет з питань цифрової трансформації інформує про реєстрацію, перереєстрацію автомобілів у застосунку Дія

Комітет з питань цифрової трансформації інформує про реєстрацію, перереєстрацію автомобілів у застосунку Дія

 

Уряд підтримав законопроект, який передбачає розмитнення легкових автомобілів у застосунку Дія. Це гарний приклад того, як реформа цифровізації стає одночасно антикорупційною реформою.

Даний законопроект – одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі. Вона має усунути будь-які схеми, корупцію та маніпуляції з цінами на авто при їх розмитненні. Митники не будуть впливати на формулу розмитнення — її визначатимуть виключно характеристики авто: об'єм, тип і потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність.

У Дії необхідно буде ввести VIN-код авто, а розрахунок відбудеться автоматично. Сплатити можна прямо в застосунку. На все це потрібно не більше як 5 хвилин. Після розмитнення авто в Дії ви зможете провести державну реєстрацію свого авто також онлайн у декілька кліків.

Також законопроект містить норми, що передбачають повне звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами. «У межах Українського зеленого курсу — це і турбота про нашу екологію, і чистіше повітря», – зазначає Прем’єр-міністр України. Найближчим часом Кабінет Міністрів України передасть документ на розгляд Верховної Ради.

Проект реалізовується Мінцифри за підтримки ГО «Офіс простих рішень та результатів» і проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».