Комітет з питань цифрової трансформації підтримує ініціативу резервування номерів загиблих або зниклих безвісти захисників України докладніше

Діяльність Комітету

14 липня 2022, 13:46 Комітет

Результати засідання Комітету 13 липня 2022 року

13 липня відбулось засідання Комітету з питань цифрової трансформації. Під час засідання народними депутатами було розглянуто проект Закону України № 7486 «Про внесення змін до деяких законів України щодо покращення управління у сфері електронних комунікацій».

Ключові завдання законопроекту:

- забезпечення сталого функціонування електронної комунікаційної мережі держави;

- внесення змін до деяких законів України для приведення норм у відповідність;

- покращення управління у сфері електронних комунікацій у мирний та воєнний часи.

Члени Комітету вважають, що законопроект забезпечить покращення управління у сфері електронних комунікацій в умовах воєнного стану. Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України «Про електронні комунікації» в частині відтермінування виконання користувачами умов ліцензій на користування радіочастотним спектром.

Наразі неможливо передбачити дату закінчення війни та відповідний стан пошкодження мереж, тому у зв’язку з воєнним станом необхідно дати повноваження регуляторному органу (НКЕК) щодо подальшого відтермінування, продовження строку дії ліцензій та продовження строку дії дозволів на користування ресурсом нумерації.

У результаті обговорення даного проекту Закону, народні депутати рекомендують Верховній Раді України прийняти його за основу та в цілому в редакції запропонованій Комітетом.

Також у ході засідання розглянуто законопроект № 7487 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов для розвитку та відновлення електронних комунікаційних мереж».

Проект Закону забезпечує умови для розвитку і відновлення зв’язку під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та у післявоєнний час. Члени Комітету вважають, що унормування прав й обов’язків сторін з питань доступу до інфраструктури зараз актуальне і буде актуальним після завершення війни, оскільки на окремих територіях країни буде потреба у продовженні активного відновлення зв’язку.

Народні депутати рекомендують Верховній Раді прийняти даний проект Закону за основу і в цілому в редакції запропонованій Комітетом.

Крім того, було розглянуто проект Закону № 7357 про реєстрацію доменних імен, метою якого є законодавче врегулювання відносин у сфері реєстрації, продовження реєстрації, перереєстрації, видалення доменних імен органами виконавчої влади, іншими органами державної влади та органами місцевого самоврядування в публічному домені GOV.UA.

За результатами обговорення народні депутати рекомендують Верховній Раді України прийняти даний законопроект за основу.

Водночас члени Комітету розглянули ряд інших законопроектів і рекомендують:

1.  Прийняти за основу проект Закону № 6476 про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан.

Члени Комітету підтримують необхідність удосконалення законодавства у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи з урахуванням сучасних міжнародних вимог. Додавання відомостей про зони радіоактивно забруднених територій до Єдиної державної електронної геоінформаційної системи (шляхом їх внесення до Державного земельного кадастру) забезпечить інформаційну взаємодію між зацікавленими ЦОВВ та відкритий доступ до реєстру даних про зони радіоактивно забруднених територій.

2.  Врахувати висловлені Комітетом зауваження під час підготовки та розгляду проекту Закону № 7380 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення організаційно-правових засад розвідувальної та контррозвідувальної діяльності, а також альтернативних до нього: № 7380-1, № 7380-2, № 7380-3.

3. Врахувати висловлені Комітетом зауваження і пропозиції при підготовці та розгляді законопроектів № 7386 про внесення змін до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» й альтернативного до нього  №7386-1.

Члени Комітету відзначили доцільність та актуальність розвитку сфери оцінки майна, впровадження міжнародної практики, удосконалення правової основи, а також здійснення оцінки майна та професійної оціночної діяльності, що дозволить позбавитися двоєзначності у законодавстві.

4. Врахувати висловлені Комітетом зауваження під час підготовки та розгляду проекту Закону № 7404 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо здійснення судочинства в умовах воєнного стану.

Крім того, члени Комітету заслухали представників Мінцифри, Держспецзв’язку та НКЕК про стан приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону України «Про електронні комунікації».