Комітет з питань цифрової трансформації підтримує ініціативу резервування номерів загиблих або зниклих безвісти захисників України докладніше

Діяльність Комітету

16 серпня 2022, 17:15 Комітет

Верховна Рада прийняла законопроекти № 7486 та № 7487, що стосуються сфери електронних комунікацій

Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроекти № 7486 та № 7487 в цілому як Закони.

Проект Закону № 7486 про внесення змін до деяких законів України щодо покращення управління у сфері електронних комунікацій було доопрацьовано Комітетом з урахуванням пропозицій і зауважень, що надійшли. Зокрема, підготовлено порівняльну таблицю до законопроекту, яка містить 40 пропозицій і поправок.

Ключовими завданнями законопроекту є:

-  забезпечення сталого функціонування електронної комунікаційної мережі держави;

-  внесення змін до деяких законів України для приведення норм у відповідність.

-  покращення управління у сфері електронних комунікацій у мирний і воєнний часи.

Також народними депутатами розглянуто проект Закону № 7487 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов для розвитку та відновлення електронних комунікаційних мереж.

Даний проект Закону забезпечує умови для розвитку і відновлення зв’язку під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та у післявоєнний час. Наразі унормування прав й обов’язків сторін з питань доступу до інфраструктури актуальне і буде актуальним після завершення війни, оскільки на окремих територіях країни буде потреба у продовженні активного відновлення зв’язку.

До другого читання законопроект було доопрацьовано з урахуванням пропозицій і зауважень, що надійшли до Комітету. Підготовлено порівняльну таблицю до нього, яка містить 28 пропозицій і поправок.

Нагадаємо, члени Комітету на своєму засіданні 03 серпня розглянули дані законопроекти та рекомендували Верховній Раді України прийняти документи у другому читанні в цілому як Закони з необхідними техніко-юридичними правками.