Комітет з питань цифрової трансформації підтримує ініціативу резервування номерів загиблих або зниклих безвісти захисників України докладніше

Діяльність Комітету

06 вересня 2022, 15:56 Комітет

Україна стає частиною Цифрової Європи

5 вересня у Брюселі, в рамках 8-го засідання Ради Асоціації Україна-ЄС, підписано угоду між Урядом України та Єврокомісією щодо приєднання України до програми ЄС «Цифрова Європа» (The Digital Europe Programme).

Норми угоди дозволять активізувати в нашій державі проекти у сфері розвитку суперкомп’ютерів, штучного інтелекту, кібербезпеки та цифрових навичок. Це важливий крок у подальшій інтеграції з Єдиним цифровим ринком ЄС.

Відтепер і до 2027 року Уряд та українські компанії зможуть подати заявки, щоб отримати фінансування. Деталі — за посиланням.

Водночас Рада Асоціації Україна — ЄС високо оцінила цифрові реформи України. ЄС привітав постійну залученість України у виконанні своїх зобов'язань у сфері електронних комунікаційних послуг. Це, у разі повного їх виконання, призведе до входження цієї сфери до режиму внутрішнього ринку.

Рада асоціації привітала підписання спільної заяви операторів зв'язку, зареєстрованих в ЄС та в Україні, щодо їх скоординованих зусиль для забезпечення і стабілізації доступного або безоплатного роумінгу, міжнародних дзвінків між ЄС та Україною. ЄС підкреслив своє зобов'язання розглянути можливості для довгострокової домовленості про виключення оплати за роумінг між ЄС та Україною.

Цифровізація триває!

Рухаємось до вступу в ЄС!