Діяльність Комітету

27 лютого 2023, 15:27 Комітет

Рік єднання та спротиву. Ділимося як вистояв телеком-фронт, – Комітет з питань цифрової трансформації

Рік тому, з початком повномасштабного вторгнення, у росії був план залишити Україну повністю офлайн – без зв'язку. Ворог хотів блокувати телебачення, мобільний зв’язок та інтернет задля поширення дезінформації й паніки серед українців. За інформацією Мінцифри окупанти зруйнували і пошкодили понад 3 000 мобільних базових станцій, чверть усіх інтернет-мереж і завдали телеком-галузі збитків на понад 2,5 млрд доларів. Попри це український телеком став на воєнні рейки і вистояв, а ми — продовжуємо бути в онлайні та на зв'язку з близькими.

Під час війни підтримка абонентів була вкрай важливою. Для громадян в Україні та за кордоном оператори мобільного зв’язку надавали мільйони хвилин і терабайти інтернету, щоб люди залишались на зв’язку з рідними і близькими та отримували доступ до інформації, не зважаючи на стан мобільного рахунку. В країнах ЄС українці користувались і продовжують користуватись мобільним зв'язком за своїми «домашніми» тарифами. Тобто потрібно лише оплачувати свій тарифний пакет (щомісячну абонплату).

Крім того, на початку березня 2022 року органи державної влади разом з мобільними операторами об’єднались і запустили національний роумінг. Це був потужний крок для забезпечення зв’язком на території України. Громадяни отримали змогу переключатися на мережу інших мобільних операторів у випадку, коли немає сигналу свого оператора.

Водночас попри активні бойові дії й обстріли з боку росії, щодня ремонтні бригади операторів виїжджали на об’єкти, щоб оперативно лагодити зв'язок, намагаючись підтримувати безперервну роботу мереж для своїх абонентів. Фахівці також розбудовували телеком-інфраструктуру в регіонах, куди вимушено евакуювались українці. Щоб якомога більше абонентів могли одночасно користуватися мобільним інтернетом й голосовими дзвінками було модернізовано базові станції шляхом збільшення ємності живлення і розширення їх пропускної здатності.

Тож будемо вдячні всім, хто допомагав і допомагає Україні бути на зв'язку.

Буде зв’язок – буде перемога! Рухаємось до неї разом!