Діяльність Комітету

10 травня 2023, 16:13 Комітет

Реалізуємо норми Закону України «Про електронні комунікації» в частині користування радіочастотним спектром

 

Для забезпечення виконання вимог Закону України «Про електронні комунікації» (далі – Закон) Національний Регулятор (НКЕК) розробив постанову «Про розміри плати за видачу, переоформлення, продовження строку дії ліцензії на користування радіочастотним спектром». 02 травня 2023 року Уряд її затвердив. Ця постанова є однією з обов’язкових норм Закону, без якої ліцензування користування радіочастотним спектром, а відтак і надання нового спектра в користування є неможливим.

Реалізація положень документу дозволить:

- регуляторному органу надавати вільний радіочастотний спектр в користування, що забезпечить виконання вимог Закону в частині доступу й ефективного використання цього обмеженого ресурсу;

- забезпечити населення України послугами електронних комунікацій, які є вкрай важливими під час воєнного стану;

- забезпечити можливості розвитку нових радіотехнологій, збільшення ємності існуючих мереж операторів та підвищення якості зв’язку для споживачів;

- відновити надходження до Державного бюджету України.

З прийняттям даної постанови виконується одна з ключових вимог Закону, що стосується радіочастотного спектра. Разом із прийняттям Плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні постанова дозволить запустити оновлені процедури ліцензування користування радіочастотним спектром відповідно до європейських принципів і норм, на яких побудовано чинний Закон.

Також слід зазначити, що від початку повномасштабного військового вторгнення росії НКЕК не могла реалізовувати заяви на переоформлення ліцензій, що надходили від операторів, які стикнулась із проблемою неможливості надання послуг на певних територіях через руйнування мереж. З прийняттям даної постанови переоформлення ліцензій стає доступним.

            Впроваджуємо нові технології. Інтегруємось в ЄС!