Комітет з питань цифрової трансформації підтримує ініціативу резервування номерів загиблих або зниклих безвісти захисників України докладніше

Діяльність Комітету

06 вересня 2023, 12:07 Комітет

Системи електронного документообігу. Підвищуємо рівень кіберзахисту

 

Системи електронного документообігу (СЕД). Наразі ними користуються більшість органів місцевої та державної влади а також підприємства, установи та організації різної форми власності.

Ці системи покликані забезпечити ефективну та швидку взаємодію між різними структурами та організаціями, а також призначені для створення, реєстрації, зберігання та пошуку документів.

СЕД – це швидко, зручно та доступно, але не треба забувати і про ризики таких систем.

Саме для мінімізації цих ризиків Держспецзв’язку розробила та затвердила 30 серпня 2023 року відповідний наказ № 773 «Методичні рекомендації щодо підвищення рівня кіберзахисту систем електронного документообігу».

Ці рекомендації розроблені відповідно до законодавства України, міжнародних стандартів та усталеної практики забезпечення захисту інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем.

Дотримання рекомендацій надасть можливість:

-         забезпечити безперервне та стале функціонування СЕД;

-         проаналізувати поточний стан кіберзахисту систем електронного документообігу;

-         знизити ризики несанкціонованого доступу до електронних інформаційних ресурсів, тощо.

Методичні рекомендації можна використовувати під час впровадження заходів кіберзахисту, які спрямовані на визначення, оцінювання та управління ризиками кібербезпеки СЕД. Для визначення недоліків у підходах із захисту систем електронного документообігу, для розроблення плану удосконалення кібербезпеки державних інформаційних ресурсів.

           Користуємось порадами фахівців! Дбаємо про безпеку в кіберпросторі!