Комітет з питань цифрової трансформації підтримує ініціативу резервування номерів загиблих або зниклих безвісти захисників України докладніше

Діяльність Комітету

12 вересня 2023, 17:15 Комітет

Наявність зв’язку під час блекаутів. Які наші перспективи

 

Чи будуть блекаути взимку? Жоден експерт не може відповісти на це питання стовідсотково. А ми добре пам’ятаємо, що за відсутності світла зв’язок теж може зникнути. І в такому випадку в нас немає можливості сказати рідним, що з нами все добре або дізнатись про їх стан.

Тому ми всі розуміємо що потрібна ретельна підготовка.

Одним із шляхів вирішення цього питання стало впровадження національного роумінгу. Він забезпечив можливість громадянам України у разі відсутності покриття мобільного оператора, який  надає їм послуги, користуватися мережею іншого оператора безкоштовно. Ця послуга діє і сьогодні та стала дуже потрібною під час аварійних відключень електроенергії та в інших випадках.

Але це не стало панацеєю, і з’явилась потреба забезпечити безперервну роботу станцій мобільних операторів. Тому 26 листопада 2022 р. Указом Президента України № 802 було зобов’язано усіх постачальників електронних комунікацій та мереж забезпечити свою автономність та безперервність надання послуг абонентам.

За основні показники готовності мереж операторів до блекаутів було взято:

-      кількість електрогенераторів для забезпечення зв’язком критично необхідних об’єктів по кожній з областей;

-      рівень забезпечення пально-мастильними матеріалами для джерел резервного електроживлення;

-      кількість автономних джерел живлення та резервування їх роботи по об’єктах у кожній з областей;

-      готовність операторів швидко реагувати на втрати резервів та замінювати генератори, що вийшли з ладу на інші.

Незважаючи на всі складнощі пошуку, купівлі та встановлення генераторів та акумуляторних батарей, оператори доклали багато зусиль та інвестували значні кошти у підвищення автономності енергозабезпечення власних мереж.

Тож маємо надію, що за умови відключень електроенергії (якщо вони будуть) ми завжди будемо на зв’язку з рідними та близькими людьми.

           Рухаємось до перемоги зі стабільним зв’язком!