Комітет з питань цифрової трансформації підтримує ініціативу резервування номерів загиблих або зниклих безвісти захисників України докладніше

Діяльність Комітету

15 вересня 2023, 16:16 Комітет

Робоча зустріч у Комітеті з питань цифрової трансформації з питання законодавчого забезпечення у сфері штучного інтелекту

 

Вчора, 14 вересня, відбулась зустріч у Комітеті з питань цифрової трансформації з командою Міцифри на якій було розглянуте питання законодавчого забезпечення у сфері штучного інтелекту.

Взагалі питання штучного інтелекту є наразі одним з найбільш дискусійних. Хоча штучний інтелект пропонує виняткові можливості та переваги для багатьох сфер діяльності, фахівцями висловлюються побоювання щодо його потенційно негативних наслідків для авторських та інших прав людини.

«Не зважаючи на всі ризики що обговорюються штучний інтелект – це процес який не зупинити. Він став частиною нашого життя. Потрібно розуміти де його можна використовувати максимально етично та як уникати можливих негативних наслідків», – зауважив Голова Комітету Михайло Крячко.

Наразі в ЄС вже очікують на затвердження Регламенту Європейського Парламенту та Ради про встановлення гармонізованих правил щодо штучного інтелекту. Тому питання  формування законодавчої бази з регулювання технологій ШІ є актуальним і для нашої держави, як для країни – кандидата на шляху до членства в ЄС. Ефективне правове регулювання ШІ в Україні забезпечить збалансований підхід до використання систем ШІ, захист прав громадян, підтримку інноваційного розвитку країни.

На зустрічі командою Мінцифри була запропонована Дорожня карта з регулювання питань штучного інтелекту в Україні, а також обговорені питання розробки відповідного законопроекту щодо регулювання використання ШІ в Україні.

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо консолідованої роботи з імплементації актів ЄС з питань регулювання ШІ.

           Об’єднуємо зусилля! Розвиваємо сферу штучного інтелекту!