Діяльність Комітету

10 листопада 2023, 15:32 Комітет

Держбюджет-2024 в контексті зв’язку та цифрового розвитку країни

             Вчора, 9 листопада, прийнято Закон України «Про державний бюджет на 2024 рік» – основний фінансовий документ нашої країни.

         Державним бюджетом України на 2024 рік для реалізації функцій та завдань Міністерства цифрової трансформації передбачено видатки в сумі 2 мільярди 772 мільйони гривень, за рахунок яких планується забезпечити виконання заходів по трьох основних програмах:

-       електронне урядування, кошти будуть спрямовані на розвиток Системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів Єдиного державного вебпорталу відкритих даних та Реєстру публічних електронних реєстрів. Розвиток Єдиного державного вебпорталу електронних послуг планується збільшити на 40 одиниць державних послуг, які будуть реалізовані як в мобільному додатку "Дія", так і на вебпорталі. Також виділено фінансування на розвиток Єдиного державного вебпорталу для збору пожертв на підтримку України UNITED24, зокрема профінансовано вебпортал "Дія. Цифрова громада";

-    забезпечення функціонування Фонду розвитку інновацій, що дозволить підтримати розвиток інноваційних проектів defense tech в галузі інновацій. Зокрема планується фінансування розробок в області навігаційних та інформаційних систем, безпілотних літальних апаратів, систем захисту та безпеки військ, та інші заходи розвитку проектів Brave1;

-       Національна програма інформатизації, зокрема планується фінансування інформатизації системи правосуддя, соціальної сфери, процесів соціально-економічного розвитку, тощо.

      Передбачені видатки для Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України загального фонду в обсязі 7 мільярдів 272 мільйон гривень. Ці кошти будуть спрямовані на забезпечення діяльності Держспецзв'язку та виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв’язку та захисту інформації.

        Також за спеціальним фондом держбюджету адміністрації Держспецзв'язку передбачені видатки в обсязі 43 мільярди 352 мільйонів гривень, які будуть спрямовані на забезпечення органів сектору безпеки і оборони безпілотними системами вітчизняного та іноземного виробництва.

         Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку передбачено фінансування в сумі 181 мільйон гривень. Ці кошти будуть спрямовані на забезпечення діяльності НКЕК, на проведення моніторингу якості електронних комунікаційних послуг, та придбання тестового трафіка для забезпечення проведення заходів державного нагляду та оплата інших послуг.

         
         Забезпечимо стабільний зв’язок та цифровий розвиток країни!