Сьогодні, 20 грудня, відбулось засідання Комітету з питань цифрової трансформації, під час якого народні депутати України – члени Комітету розглянули такі законопроекти:
№ 10273 «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Національної системи конфіденційного зв’язку та Національної електронної комунікаційної мережі».
Метою прийняття цього законопроекту визначено створення правових основ функціонування Національної системи конфіденційного зв’язку та Національної електронної комунікаційної мережі в умовах використання новітніх технологій і приведення у відповідність із Законом України «Про електронні комунікації».
Комітет вважає, що законопроект дасть можливість привести термінологію Законів України «Про Національну систему конфіденційного зв’язку» та «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» у відповідність із Законом України «Про електронні комунікації».
Розглянувши цей законопроект Комітет рекомендує включити його до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу.
№ 10225 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні» та альтернативний до нього законопроект реєстр. № 10225-1.
Метою цих законопроектів є створення в Україні ринку віртуальних активів, визначення правил їх оподаткування та забезпечення належного функціонування правових інструментів захисту прав учасників ринку віртуальних активів.
Члени Комітету зазначили про слушність запуску ринку віртуальних активів в Україні, що в свою чергу, призведе до появи в державі ще одного нового й важливого сектору цифрової економіки, реєстрації нових бізнесів, появи додаткових робочих місць, а також нового джерела надходжень до державного бюджету.
Розглянувши ці законопроекти Комітет рекомендує проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні (реєстр. № 10225-1 від 17.11.2023), за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу.
№ 10134 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо унормування питання прийняття спадщини спадкодавець якої перебуває за кордоном».
Законопроект розроблений з метою унормування у Цивільному кодексі України процедури прийняття спадщини у складі якої є нерухоме майно, зареєстроване на території України, а спадкодавець якої проживав за межами України.
Члени Комітету при обговоренні законопроекту зауважили, про слушність норми щодо засвідчення заяви особистим підписом спадкоємця, а справжність підпису має бути посвідчена нотаріально або консульською установою, якщо спадкоємець перебуває за межами України або в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Але зважаючи на зауваження та пропозиції Міністерства цифрової трансформації України законопроект потребує доопрацювання.
Розглянувши цей законопроект Комітет рекомендує врахувати викладені у Висновку пропозиції та зауваження при його підготовці й розгляді.
На виконання контрольної функції Комітету було розглянуто питання Про стан підготовки нормативно-правових актів необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 1 грудня 2022 р. № 2807-ІХ «Про Національну програму інформатизації», а також затверджено Розклад засідань Комітету на січень 2024 року.
Продовжуємо роботу! Вдосконалюємо законодавство!