Сьогодні, 6 листопада відбулось засідання Комітету з питань цифрової трансформації, під час якого народні депутати України – члени Комітету розглянули такі законопроекти:

 12054 «Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо визначення загальних засад впровадження та адміністрування електронних інформаційно-аналітичних систем та сервісів, електронних реєстрів».

Метою цього законопроекту є створення умов для впровадження та використання електронних реєстрів, інформаційно-комунікаційних систем та сервісів, інформаційних ресурсів, електронних реєстрів для збору, зберігання, обробки даних та адміністрування процесів для реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту.

Члени Комітету зазначили про необхідність врахування зауважень та пропозицій Мінцифри, та відповідно доопрацювання проекту Закону.

 12066 «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо створення та функціонування Єдиного державного реєстру військовослужбовців та до інших законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку».

Законопроект розроблено з метою створення єдиної бази даних про військовослужбовців Збройних Сил України та військовослужбовців Державної служби спеціального транспорту, в електронному вигляді. Це має вирішити проблему із забезпеченням надання адміністративних та соціальних послуг військовослужбовцям Збройних Сил України та військовослужбовцям Державної служби спеціального транспорту та членам їх сімей в електронному вигляді.

Народні депутати України – члени Комітету зазначили про актуальність мети законопроекту, але зважаючи на зауваження, він потребує відповідного доопрацювання.

 12034 «Про колективні трудові спори».

Цей проект Закону спрямований на запровадження дієвих правових та організаційних засад регулювання порядку та способів вирішення колективних трудових спорів в Україні. Він запроваджує сучасний механізм вирішення спорів за допомогою примирних процедур та трудового арбітражу, розвитку інституту трудової медіації, реалізації права працівників і роботодавців на колективні дії у випадках конфліктів інтересів тощо.

Народні депутати України – члени Комітету зазначили про необхідність врахування зауважень та пропозицій та доопрацювання законопроекту.

 11533 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей надання відомостей публічних електронних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, та деяких інших публічних електронних реєстрів».

Законопроект спрямований на підвищення безпеки діяльності оборонних підприємств, шляхом обмеження можливості отримання вільного, безперешкодного доступу до відомостей реєстрів про оборонні підприємства, їхні види діяльності, місцезнаходження та тимчасового обмеження такого доступу до місцезнаходження об’єктів нерухомого майна, які належить таким підприємствам тощо.

Народні депутати України – члени Комітету зазначили про слушність його мети, але законопроект потребує відповідного доопрацювання.

 12030 «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні».

Метою цього законопроекту є створення цілісного, окремого законодавчого акту, який спираючись на принципи ВООЗ та Європейського Союзу, а також на основі неухильного дотримання прав людини та принципу орієнтованості на людину унормує систему охорони психічного здоров’я в Україні.

Члени Комітету зазначили про необхідність врахування зауважень та пропозицій, та відповідно доопрацювання проекту Закону.

Розглянувши зазначені законопроекти Комітет рекомендує врахувати викладені у Висновках до них зауваження та пропозиції при їх підготовці й розгляді.

 11472 «Про внесення змін до пункту 13 частини першої статті 13 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» (щодо судової інформаційно-комунікаційної системи та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів)».

Цей законопроект спрямований на приведення положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя» у відповідність до чинних положень процесуальних кодексів.

На думку членів Комітету зазначені зміни сприятимуть удосконаленню роботи системи електронного судочинства та підвищенню ефективності системи правосуддя за допомогою сучасних інформаційних технологій.

Розглянувши зазначений законопроект Комітет рекомендує прийняти його за основу.

Також на засіданні Комітету було затверджено Розклад засідань Комітету на листопад 2024 року та прийнято Рішення про проведення 21 листопада  публічних консультацій у формі круглого столу, з метою обговорення та отримання пропозицій до проекту Закону про Єдину інформаційну систему соціальної сфери (реєстр. № 11377).

Працюємо над вдосконаленням законодавства!
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

20 листопада 2024 12:10
14 листопада 2024 16:24
13 листопада 2024 16:56
07 листопада 2024 11:16
06 листопада 2024 14:13
01 листопада 2024 11:43
29 жовтня 2024 17:30
25 жовтня 2024 11:23
24 жовтня 2024 10:40
23 жовтня 2024 10:15