Вчора, 19 листопада відбулось засідання Комітету з питань цифрової трансформації, під час якого народні депутати України – члени Комітету розглянули такі законопроекти:
№ 12150 «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань електронних комунікацій».
Метою цього законопроекту є виконання заходів, пов’язаних з реалізацією стратегії інтеграції України до Європейського Союзу, зокрема поступової інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС, а саме – отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС в частині послуг роумінгу шляхом приєднання до єдиної роумінгової зони Європейського Союзу «Роумінг як вдома».
Члени Комітету вважають, що прийняття законопроекту буде сприяти наближенню українського законодавства у сфері електронних комунікацій до стандартів ЄС.
№ 12094 «Про внесення змін до деяких Законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері електронних комунікацій».
Законопроект узгоджує правові норми Закону України «Про електронні комунікації» із законодавством Європейського Союзу, покращує користувацький досвід споживачів мобільного зв’язку, вдосконалює методи контролю за виконанням ліцензійних зобов’язань мобільними операторами, удосконалює окремі положення Закону щодо доступу до фізичної інфраструктури електронних комунікацій.
Народні депутати України – члени Комітету зазначили, що його прийняття буде сприяти покращенню якості надання електронних комунікаційних послуг.
Розглянувши ці законопроекти Комітет рекомендує прийняти їх за основу.
№ 12107 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження електронної системи взаємодії суб’єктів землеустрою та суб’єктів оціночної діяльності».
Цей проект Закону спрямований на забезпечення впровадження електронної системи взаємодії суб’єктів землеустрою: замовників документації із землеустрою, її розробників, суб’єктів оціночної діяльності, землевласників, землекористувачів, державних кадастрових реєстраторів та інших.
Народні депутати України – члени Комітету зазначили про необхідність врахування зауважень та пропозицій та доопрацювання законопроекту.
№ 12102 «Про внесення змін до деяких законів України щодо формування та ведення переліку терористичних організацій (груп)».
Законопроект розроблено з метою встановлення законодавчо визначеного механізму включення організації до переліку терористичних організацій, врегулювання процедури та визначення підстав для включення і виключення організацій до цього переліку.
Народні депутати України – члени Комітету зазначили про актуальність його мети, але законопроект потребує відповідного доопрацювання.
№ 12117 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функціонування індустріальних парків».
Метою цього законопроекту є усунення надмірних регуляторних бар’єрів та покращення нормативного регулювання діяльності індустріальних парків в Україні з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних індустріальних парків.
Члени Комітету зазначили про необхідність врахування зауважень та пропозицій, та відповідного доопрацювання проекту Закону.
№ 12116 «Про внесення змін до статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо уточнення деяких питань здійснення адвокатської діяльності».
Законопроект спрямований на забезпечення права громадян на доступ до правосуддя через свого представника, а також забезпечення належного здійснення адвокатської діяльності адвокатом, пов’язаної з оформленням документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги.
Члени Комітету погодились з необхідністю врахування висловлених пропозицій при подальшому опрацюванні та підготовці до розгляду законопроекту.
№ 12091 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони видимого для споживача розміщення тютюнових виробів та інших виробів у місцях роздрібної торгівлі» та альтернативні до нього законопроекти реєстр. №№ 12091-1, 12091-2, 12091-3, 12091-4.
Метою законопроектів є побудова комплексної сталої системи заходів контролю над тютюном для захисту населення та врегулювання питань реклами торгових марок пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, електронних сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Народні депутати України – члени Комітету підтримали актуальність цих законопроектів та зазначили про необхідність врахування зауважень та пропозицій до них.
Розглянувши зазначені законопроекти Комітет рекомендує врахувати викладені у Висновках до них зауваження та пропозиції при їх підготовці й розгляді.
Також на засіданні Комітету було затверджено Розклад засідань Комітету на грудень 2024 року.
Працюємо над вдосконаленням законодавства!