Сьогодні, 15 квітня відбулось засідання Комітету з питань цифрової трансформації, під час якого народні депутати України – члени Комітету розглянули такі законопроекти:

 12408 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового і удосконалення адміністрування акцизного податку».

Метою законопроекту є забезпечення відображення в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового  власників пального для виявлення фіктивних операцій та можливості коригування контролюючими органами відображених платниками акцизного податку даних, удосконалення адміністрування акцизного податку.

Члени Комітету, підтримуючи таку законодавчу ініціативу, зазначили про необхідність врахування висловлених зауважень та пропозицій.

  13115 «Про внесення змін до статті 62 Цивільного процесуального кодексу України щодо порядку підписання ордеру адвоката».

Законопроект спрямований на удосконалення порядку підписання ордеру адвоката.

Народні депутати України – члени Комітету при обговоренні законопроекту зазначили про необхідність врахування зауважень і пропозицій, що надійшли до нього.

 13027 «Про внесення змін до Закону України «Про лобіювання» щодо державної реєстрації суб’єктів лобіювання та здійснення лобіювання в Україні».

Проект Закону має на меті легалізацію лобістської діяльності в Україні, виведення з тіні діяльності лобістів, знищення корупційних ризиків на всіх щаблях взаємодії представників органів державної влади з представниками різних соціальних груп та інтересів, створення реєстру лобістських фірм та лобістів.

Народні депутати України – члени Комітету звернули увагу на необхідність врахування зауважень і пропозицій що надійшли за проекту Закону.

 13124 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні».

Законопроект розроблений з метою створення правових основ для переформатування місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу, забезпечення координації територіальних органів центральних органів виконавчої влади при реалізації державної політики на місцях з урахуванням положень Конституції України.

Народні депутати України – члени Комітету зазначили про актуальність мети законопроекту, але зважаючи на зауваження та пропозиції які надійшли до нього, він потребує відповідного доопрацювання.

 13029 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення процедури обрання керівника спеціально уповноваженого органу та порядку проведення аудиту ефективності діяльності спеціально уповноваженого органу».

Законопроект спрямований на забезпечення незалежності Державної служби фінансового моніторингу України та прозорої конкурсної процедури призначення її керівника, що є критично важливим для дотримання міжнародних стандартів та захисту фінансової системи країни від загроз відмивання коштів і фінансування тероризму.

Члени Комітету зазначили, що проект акта покликаний зміцнити міжнародний імідж України у сфері боротьби з фінансовими злочинами та запропонували врахувати висловлені пропозиції.

Розглянувши зазначені законопроекти, Комітет рекомендує врахувати викладені у Висновках до них зауваження та пропозиції при їх підготовці й розгляді.

Також, на виконання контрольної функції Комітету, були розглянуті питання Про основні результати службової діяльності Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України за 2024 рік та Про стан виконання Закону України «Про хмарні послуги» № 2075-IX від 17.02.2022.

Вдосконалюємо законодавство, цифровізуємо країну!
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку