Про затвердження Стратегії електронного парламентаризму на 2018 – 2020 роки

Комітет
10 липня 2018, 16:20

 

Про затвердження Стратегії електронного парламентаризму на 2018 – 2020 роки

5 червня 2018 року Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи церемонію урочистого підписання Стратегії електронного парламентаризму на 2018-2020 роки, наголосив: «Ми робимо Парламент відкритим і прозорим для кожного громадянина».

На думку Голови Верховної Ради, однією з найбільш важливих та перспективних складових електронної демократії є електронний (цифровий) парламент. Для створення цифрового парламенту необхідна Стратегія. «Ми її нарешті маємо: вона розроблена на основі аналізу сучасного стану впровадження інструментів електронного парламенту і визначає візію, місію, мету, цілі, базові принципи подальшого розвитку електронного парламентаризму України», - зазначив А.Парубій.

Голова Комітету з питань інформатиації та звязку Олександр Данченко наголосив, що цифрова економіка, цифровізація - це головна рушійна сила розвитку всіх країн світу. «Наш Парламент вже показав, що він найцифровійший, які були в Україні. Тому що не тільки ми провадимо цифровізацію нашого Парламенту. Були прийняті закони про кібербезпеку, про електронні довірчі послуги, про доступ до цифрової інфраструктури», - сказав Олександр Іванович.

Запуск стратегії е-парламентаризму є важливим кроком до більш сучасного, підзвітного, прозорого та ефективного парламенту.

Стратегія є прикладом тісної співпраці Апарату Верховної Ради України з Генеральним Директоратом з питань Інновацій і Технологічної підтримки Європейського Парламенту: проведено кілька оцінювальних місій Європейського Парламенту до Верховної Ради України; навчальних візитів представників Апарату до Європейського Парламенту; міжнародний практичний семінар з питань стратегічного планування розвитку інформаційно-комунікаційних технологій у парламенті; численні опитування комітетів Верховної Ради України, народних депутатів України та підрозділів Апарату з метою виявлення розуміння спільної місії, бачення, цілей і цінностей інституції.


Нагадаємо, що сайт Верховної Ради України є самим відвідуваним серед сайтів парламентів ВСЬОГО світу, та одним з самих відвідуваних сайтів України.

Текст стратегії та Розпорядження доступні за посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/rada/show/278/18-%D1%80%D0%B3\