28 листопада 2019, 16:39
25 листопада відбулося друге спільне засідання Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації за участі команди Міністерства цифрової трансформації, присвячене презентації та детальному обговоренню проєктів Міністерства та відповідних законодавчих ініціатив народних депутатів. Засідання відбулося під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
Перший заступник міністра Олексій Вискуб та заступниця Міністра з розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська детально розповіли про поточні проєкти та поділилися подальшими цілями. Серед проєктів, запуск яких планується вже цього року, – портал електронних послуг та мобільний застосунок «ДіЯ», єМалятко, ID-14. Також активно працюють над цифровою трансформацією громад, запровадженням експериментального проєкту електронної товаротранспортної накладної та створенням проєктної мережі ЦНАПів.
Основними цілями на найближчі чотири роки назвали, зокрема:
Заступник голови Комітету та голова підкомітету цифрової економіки Єгор Чернєв представив на засіданні законопроєкти підкомітету цифрової економіки, інноваційного розвитку та е-commerce. Серед них:
Член комітету Подгорна Вікторія представляла на засіданні робочу групу «Смарт-сіті та е-демократія». Вікторія розповіла, чому саме міста потребують цифрової трансформації. Згадала про нагальні проблеми, які треба усунути для ефективного впровадження іновацій, а також перелічила законопроєкти, що сприятимуть змінам. За її словами, пріоритетні напрями роботи групи:
Заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової інфраструктури Олександр Федієнко ознайомив присутніх з основними напрямами законотворчої роботи з питань цифрової трансформації. Вони стосуються сфери електронних комунікацій, хмарних технологій, кібербезпеки, інфраструктури, а також захисту бізнесу та регуляції.
Заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан у свою чергу розповіла про плани та цілі стосовно цифрової освіти населення. Команда працює над розробкою нового формату навчання у вигляді освітніх серіалів, сюжет яких базуватиметься на принципах «серіальності», – шлях героя, діалоги, уривчастість, гумор тощо.
Ще одним напрямом роботи департаменту цифрової освіти є оцифрування загальноосвітніх шкіл, створення креативних спеціальностей у державних професійно-технічних училищах та вищих навчальних закладах. А також запуск онлайн-курсів, що допоможуть українцям отримати нові цифрові професії.
Окрему увагу Валерія Іонан звернула на створення Консалтингових зон для малого та середнього бізнесу, якими наразі опікується Міністерство цифрової трансформації. Зокрема, зараз триває робота над розробкою навчальних методик і програм в рамках релізації даного проєкту.