Ключові моменти засідання Комітету з питань цифрової трансформації 17 червня
18 червня 2020, 11:07
17 червня на засіданні Комітет з питань цифрової трансформації розглянув 4 законопроєкти та рекомендував Верховній Раді прийняти їх за основу:
– № 3567 щодо підвищення прозорості та доступності для аналізу рішень органів місцевого самоврядування. Законопроєкт передбачає оприлюднення даних органів місцевого самоврядування в належних форматах для автоматизованої обробки, що дозволить якісніше збирати й аналізувати інформацію, а також покращить інтероперабельність даних.
– № 3623 щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Мета законопроєкту — запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
– № 3624 про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв'язку із запровадженням обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Пропонується внести зміни до Закону, виключивши копію трудової книжки з переліку
документів, що подають кандидати на посаду судді та кандидати на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
– № 3499 про інтерпеляцію, який забезпечує здійснення Верховною Радою контролю за діяльністю Кабміну шляхом встановлення права народних депутатів України ініціювати проведення обов’язкових слухань з питань діяльності окремого члена Кабміну та вирішення питання про задовільність його роботи.
Разом з командою Міністерства цифрової трансформації члени Комітету обговорили проєкт Постанови про Програму діяльності Кабінету Міністрів України та
рекомендували Верховній Раді прийняти його за основу. Нормативний акт включає всі необхідні напрями роботи в частині цифрової трансформації:
– розвиток адміністративних послуг та їх цифровізація;
– інформатизація суспільства;
– сприяння розвитку ІТ-бізнесу;
– цифрова грамотність українців.
Також рекомендували включити до порядку денного Верховної Ради законопроєкт «Про віртуальні активи» і направили запит на надання висновків, пропозицій і зауважень від Кабміну до тексту проєкту Закону.