Співпраця з USAID розширюється: агентство виділить гроші для посилення кібербезпеки України

Комітет
13 лютого 2023, 16:30

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) заявило про виділення 60 млн доларів на посилення кіберзахисту України та підтримку цифрової трансформації. Це сталось під час зустрічі міністра цифрової трансформації Михайла Федорова із заступницею голови USAID Ізобель Коулман.

Підтримка агентства допоможе Україні захистити й зміцнити об'єкти критичної інфраструктури, зокрема, енергетичну, телекомунікаційну та системи зберігання даних від російських кібератак.

USAID також підтримуватиме приватний сектор у галузях інформаційних та комунікаційних технологій і допомагатиме Україні у розвитку цифрових інструментів для надання державних послуг та зменшення корупції.

Хоча Україна за час війни і продемонструвала неабияку здатність протистояти кібератакам та захищати свою критичну інфраструктуру, але кіберзахист залишається в пріоритеті. Кіберзловмисники не зупиняються, продовжують здійснювати кібератаки і використовують для знищення життєво важливих систем і сервісів будь-кого з громадян.

Так, Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України (CERT-UA) виявила вебсторінку, яка імітує офіційний вебресурс Міністерства закордонних справ України. Також було виявлено аналогічні фішингові ресурси, що імітують офіційні вебсторінки Служби безпеки України та Центрального бюро боротьби з кіберзлочинністю Польщі. Тобто ворог від розсилки листів зі шкідливими документами перейшов до фейкових вебсайтів.

Аналіз активності кампаній зловмисників підтверджує, що техніка фішингу (розсилання електронних листів на теми, пов’язані зі скануванням наявності зловмисного програмного забезпечення) залишається основним вектором атаки. Однак тепер замість документів Microsoft Excel зі шкідливими макросами XLM, що використовувалися в попередніх кампаніях групи UAC-0114 (відома як WinterVivern), використовується фішингове посилання. Посилання веде на підроблену сторінку вебсайту, де розміщене зловмисне програмне забезпечення.

Тому дбайте про безпеку у кіберпросторі, дотримуйтесь правил кібергієни і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.

Все буде Україна!