Впроваджено Закон про Е-паспорти. Оцінюємо економічний, соціальний позитивний ефект, - Голова Комітету з питань цифрової трансформації Михайло Крячко

Комітет
23 червня 2023, 15:53

 

Вчора на засіданні Комітету, на виконання контрольної функції Комітету було розглянуто питання Про стан виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 30.03.2021 № 1368-IX.

Представляв це питання перший заступник Міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб.

У березні 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон № 1368-IX, який вперше закріпив такі поняття як – е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон та їх електроні копії, та прирівняв їх до паперових чи пластикових аналогів. Так Україна стала першою в світі країною, яка юридично визначила ці поняття.

Цифрові документи – найбільш затребувані у Дії. Зокрема, електронні паспорти. У більше ніж 5 млн українців у застосунку Дія є ID-картка, у 12,9 млн – закордонний паспорт. Минуло 2 роки – і е-паспорт у Дії сформовано вже більше ніж 17,9 млн разів. Електронні документи неможливо забути вдома чи загубити, вони зручні у використанні і завжди під рукою – у смартфоні.

Завдяки електронним документам в Дії щодня мільйони українців відкривають рахунки в банках, отримують посилки, подорожують чи отримують держпослуги. Тож Е-паспорти активно використовуються у фінансовій сфері (банки, платіжні системи, страхові компанії), в медицині, туризмі, при влаштуванні на роботу. І це ще не повний перелік, того де можна користуватись е-паспортами або їх електронними копіями.

Також завдяки цьому Закону стала можлива реалізація таких проектів як: єПідтримка, єОселя, єВідновлення, тощо. Використання паспорту в Дії – зручно, ефективно, людяно!

         Дякуємо, що користуєтесь! Дякуємо, що підтримуєте!

         Цифровізуємо Україну разом!