Як вберегтися від фішингових атак, – Комітет з питань цифрової трансформації
Фішинг – вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів для подальшого використання третіми особами у злочинних цілях, таких як: вимагання або викрадення грошей чи особистих даних.
Досить часто фішинг поширюється через листи електронною поштою, в яких вказується який-небудь важливий або вкрай привабливий контент. Зловмисники, для виманювання даних користувачів, використовують спеціальні методи, завдяки чому фальшиві сторінки дуже схожі на свої легітимні аналоги. Тому громадяни можуть і не помітити різницю.
Щоб вберегтися від фішингових атак, Держспецзв’язку підготувала поради, переглянути які можна за посиланням.
Пам’ятайте!
- Державні установи надсилають листи з доменів gov.ua.
- Офіційні установи не запитують вашої конфіденційної інформації електронною поштою.
- Не відкривайте і не завантажуйте файли, які додаються до листів, не перевіривши відправника. Потенційно небезпечні файли з розширенням: .exe, .bin, .ini, .iso, .dll, .com, .sys, .bat, .js тощо.
Нагадаємо, заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко нещодавно інформував суспільство про кібербезпеку та кіберзахист. Народний депутат зазначав, що Комітетом проводиться робота в контексті зростання кібезагроз і кібершахрайства, які відбуваються у кіберпросторі України. Зокрема, Комітет працює над новим законопроектом, який буде регулювати державні інформаційні ресурси в доменній зоні gov.ua.