Комітет з питань цифрової трансформації підтримує ініціативу резервування номерів загиблих або зниклих безвісти захисників України докладніше

Діяльність Комітету

19 липня 2022, 16:01 Комітет

Законопроекти 7486 та 7487 прийнято Верховною Радою за основу, –Комітет з питань цифрової трансформації

18 липня Верховна Рада України схвалила за основу зі скороченим терміном підготовки до другого читання законопроекти № 7486 «Про внесення змін до деяких законів України щодо покращення управління у сфері електронних комунікацій» та № 7487 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов для розвитку та відновлення електронних комунікаційних мереж».

Проект Закону України № 7486 забезпечить покращення управління у сфері електронних комунікацій в умовах воєнного стану. Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України «Про електронні комунікації» в частині відтермінування виконання користувачами умов ліцензій на користування радіочастотним спектром.

Ключовими завданнями законопроекту є:

  • забезпечення сталого функціонування електронної комунікаційної мережі держави;
  • внесення змін до деяких законів України для приведення норм у відповідність;
  • покращення управління у сфері електронних комунікацій у мирний та воєнний часи.

Водночас законопроект № 7487 забезпечує умови для розвитку і відновлення зв’язку під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та у післявоєнний час.

Під час дії воєнного стану в Україні, задля ефективного розгортання, відновлення електронних комунікаційних мереж законодавство у сфері електронних комунікацій, зокрема, з питань, що регулюють доступ до інфраструктури, потребує змін. Крім того, унормування прав та обов’язків сторін з питань доступу до інфраструктури буде також актуальним після завершення війни, оскільки, на окремих територіях країни буде потреба в продовженні активного відновлення зв’язку.

Нагадаємо, що на своєму засіданні 13 липня члени Комітету розглядали дані законопроекти і рекомендували Верховній Раді прийняти їх за основу та в цілому в редакціях Комітету.