Про це заявив Віце-прем'єр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час відкриття круглого столу з питань реформування сфери кібербезпеки. Круглий стіл зібрав представників державних органів та міжнародних організацій для обговорення нагальних змін, яких потребує українська кіберсфера. Передусім, це посилена координація діяльності та взаємодія між ключовими стейкхолдерами – Держспецзв'язку, Мінцифри, РНБО та Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації. На цьому наголосила Сюзан Кутор – заступниця директора місії USAID в Україні та Білорусі.

Така співпраця це рушійна сила для розробки необхідного законодавства, покращення щоденної координації, підвищення кваліфікації фахівців та залучення приватного бізнесу задля посилення спроможностей у сфері кібербезпеки України” – додала Сюзан Кутор.

На важливих кроках щодо підвищення кваліфікації фахівців  акцентував очільник Держспецзв'язку Юрій Щиголь. Він зазначив, що ключові органи сектору кібер-безпеки і оборони приділяють значну увагу розвитку кадрового потенціалу та використанню співробітниками інноваційних технологій кіберзахисту. Юрій Щиголь додав:

“Все це здійснюється як силами самої держави, так і при постійній допомозі наших міжнародних партнерів. Тут я б хотів відзначити нашу плідну співпрацю з проєктом Агентства США з міжнародного розвитку “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”, де ми співпрацюємо як в сфері підвищення якості знань, так і системно в проєктах”. 

На необхідності  досягненні синергії спільної взаємодії як передумови ефективної реалізації Стратегії кібербезпеки України наголошували практично усі учасники заходу. Михайло Федоров підкреслив, що існує чіткий розподіл сфер відповідальності всіх гілок влади:

“По-перше, це зрозуміле та дієве законодавство з урахуванням європейських стандартів та норм. Це залежить від Парламенту та саме від Комітету цифрової трансформації. По-друге, це формування кадрового потенціалу України у сфері кібербезпеки. По-третє, це розбудова індустрії та інфраструктури”.

Круглий стіл організував проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” за підтримки комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації. Виступаючи на заході, Олександр Федієнко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, відзначив, що протягом останніх років в Україні зроблено чимало кроків для цифровізації та перелічив законодавчі ініціативи, які здійснюються в цьому напрямі:

“Прийнято закон про електронні комунікації, який вже наступного року має вступити в дію. Також зареєстрований законопроєкт про критичну інфраструктуру та триває робота над законопроєктом про регулятора, про кібербезпеку, про хмари та багато іншого”.

Олександр також перелічив зони розвитку сфери кібербезпеки в Україні: впровадження універсальних протоколів реагування на кризи та їх відновлення, ефективна координація та чітка взаємодія органів сектору безпеки та оборони й інших державних органів, поширення необхідних знань та навичок з кібербезпеки, надійна підтримка каналів звязку державних органів та населення на всій території України.

Під час круглого столу представники проєкту USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” представили Дорожню карту реформ з національної готовності до кіберзахисту критичної інфраструктури. Дорожня карта це чітке довгострокове бачення змін та пріоритетних реформ, що мають якісно поліпшити кібербезпеку об'єктів критичної інфраструктури та допомогти всім зацікавленим суб’єктам визначити власні кроки на цьому шляху.

Підсумовуючи результати круглого столу “Забезпечення реформування сфери кібербезпеки: стратегічні пріоритети”, очільник проєкту USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” Тімоті Дубель підтвердив готовність проєкту надати всю необхідну допомогу Комітету у підготовці потрібних законів, особливо таких базових як про кібербезпеку, захист критичної інфраструктури, імплементації європейського законодавства.

 

 
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Повідомлення”

29 червня 2021 12:05
24 червня 2021 13:59
18 червня 2021 16:08
17 червня 2021 09:35
04 червня 2021 14:09
24 травня 2021 12:03
20 травня 2021 11:13
18 травня 2021 14:44
17 травня 2021 13:23
06 травня 2021 09:50